Skocz do zawartości

Brudy w akwa. Za mało wydajny filtr?


quantic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Chciałem się dowiedzieć, czy to jest w porządku, że w 4-o tygodniowym akwa (juz jako tako ustabilizowanym) Zbiera sie dużo takich mulastych kłaczków. Szczególnie duzo osiada na dywaniku z gałęzatki oraz roslinach z drobnymi listkami jak moczarka, czy kabomba. Jestem pewien, że nie są to okrzemki, a poprostu produkty przemiany materii. Co więcej, w toni unosi się ich całkiem sporo, przez co woda nie jest "krystalicznie" czysta. Akwa to 112L, a filtr to wewnętrzny EHEIM Pick-up 2010 (60-160L, 220-500L/h) z wkładem gąbkowym. Czy może to być wina małej wydajności filtra, albo tego, że jest już zapchany? Przyznam, że jeszcze go nie czyściłem, aby nie niepokoić bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje jeszcze nie dojrzało. Maiłem to samo u siebie i już mnie szlak trafiał. A teraz jest już jak najbardziej spoko lecz za to męczę się z tym problemem w 54L :D i teoretycznie też powinien być dojrzały ale niestety nie jest.

Mam ten sam problem :/ Na moczarce obok filtra mnóstwo kłaczków. Okropnie to wygląda :evil: Ale za kilka dni zmiana filtra na kaskadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr ogólnie robi niezłe zamieszanie w akwa, jeśli chodzi o ruch wody, ale cały czas nie wiem, czy on poprostu nie ma za małej wydajności. Samo akwa wygląda ok, tylko właśnie te kłaczki - tak jakby akwa nie było ani razu odmulane i duża iloś syfu z dna osiada na liściach. Myślicie, że to jednak kwestia dojrzałości akwa? Jeśli nie, to jak temu zaradzić? Bardziej przerobowy filtr? Miechaniczne czyszczenie?

 

@michualex Ile ma Twoje akwa od startu i po jakim czasie znikły te kłaczki brązowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michualex Ile ma Twoje akwa od startu i po jakim czasie znikły te kłaczki brązowe?

112L stoi już 2,5 miesiąca i dopiero po około 6 tyg wszystko się wyklarowało że igła. Odsyłam cię do tematu który zakładałem na forum. powiedz czy masz tak samo

 

viewtopic.php?f=10&t=25742

 

bo teraz jest kryształ jak nic. i przy podmianie robie taki syf że wszystko pływa :D ale 2 godziny i już znowu kryształ.

Filtr to Fan-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżę ten temat.

 

No więc Cały czas mam sporo kłaczków pływających w toni, widać je zwłaszcza podczas karmienia kiedy to odczepiają się od kabomby i moczarki. Czy jest na to jakas rada? Co tydzień odmulam dno i podmieniam wode i ogólnie porządek panuje w akwa. Czy powinienem zamontować drugi filtr do filtracji mechanicznej, który będzie ściągał z toni te pływające farfocle? Obecnie działa tylko wew EHEIM Pick-up 2010 (60-160L, 220-500L/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...