Skocz do zawartości

Wkłady do filtra zewnętrznego


Biały
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Polepszyłem sobie ostatnio i zmieniłem filtr wewnętrzny na zewnętrzny JBL e900 w związku z brakiem doświadczenia w tej kwestii mam pytanie odnośnie wkładów filtracyjnych. Włożyłem to co dostałem z filtrem czyli od góry :

- gąbka,

- BIOWKŁAD(PO4) właśnie nie bardzo wiem co to jest i zastanawiam się czy jest potrzebne,

- zeolit,

- ceramika

 

Drugie moje pytanie dotyczy napowietrzania przedtem miałem deszczownię teraz z braku możliwości montażu nad taflą wody (musiałbym ciąć pokrywę) mam zainstalowaną spłaszczoną końcówkę ok 4-5 cm pod taflą wody i dodatkowo mały brzęczyk. nie wiem czy takie napowietrzanie wystarczy doszukałem się już na forum że jeżeli tafa wody się porusza to powinno być ok. Ale wczoraj zdechły mi 3 z 4 brzany sumatrzańskie wyglądało jakby mi brakowało tlenu bardzo szybko oddychały.

 

Moje akwarium ma 112 l obsada:

 

2 skalary.

3 gurami,

2 zbrojniki,

2 kosiarki,

2 mieczyki,

2 bocje wspaniałe,

1 bojownik

 

Będę wdzięczy także za ewentualną ocenę obsady (czy tak może zostać) gdyż jestem dopiero na początku drogi akwarystycznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno możesz włożyć ceramikę i gąbkę. Co do zeolitu jak stosujesz nawożenie to nie polecam, bo wszystko wyciąga. Powinieneś zrobić testy na NH4 i PO4 i jak jest za dużo wtedy możesz zastosować te wkłady.

 

Co do obsady:

skalary muszą mieć 50cm wysokości słupa wody.

gurami mogą ostatecznie być

kosiarki i bocje za małe akwarium

mieczyki trzymamy w haremach 1 samiec i 2/3 samice

bojownik i zbrojniki ok

 

jak by te co napisałam wyleciały to zrobi się miejsce na jakąś ławicę np. neony, razbory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką pomoc. Akwarium to profil 80x40x30. Roślinki nawożę (sera florena i kulki glinkowo-torfowe pod korzeń) bo zaczęły robić się dziury w liściach. Czyli zeolit wywalić a co z tym BIO (PO4) Wiem, że mam bałagan do tej pory około roku kupowałem rybki takie jak dziecko wybrało w sklepie :) teraz dopiero zacząłem się tym interesować poważniej. A główne źródło informacji dla mnie to właśnie to forum. teraz dokupiłem filtr kubełkowy i w następnej kolejności chciałbym kupić testy ale ze względu na koszty muszę to robić w odstępach czasowych teraz odpuszczam sobie paskowe 5in1 Chciałbym coś konkretniejszego myślę nad firmą zoolek (cena przystępna ale jak jest z jakością) nie wiem czy warto czy lepiej poczekać w kupić coś droższego np. JBL ? faktycznie zrobię tak jak piszecie oddam to co za duże i dokupię samiczki mieczyka i trochę drobnicy. A jak z tym napowietrzaniem ? wystarczy sam filtr czy musi być brzęczek ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że tą watą perłową zastąpić wkład z gąbki tylko w który kosz mam ją włożyć ?

 

Dzisiaj kupiłem watę perłową załadowałem ją do górnego kosza zwanego chyba kombi ale tylko w środkowy pojemnik (wypełniłem go na full po brzegi) w bocznych pozostawiłem gąbkę. nie mam pewności ale wydaje mi się, że taki jest obieg wody w filterku. Mam pytanko czy może tak być ? przypomnę tylko że mój filtr to JBL e900.

Proszę o odpowiedź Pozdrawiam Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...