Skocz do zawartości

Problem z wodą


Sajmonn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wodą wygląda jak zielona i jakby coś w niej pływało taki mikroskopijny pył.

Mam 60l akwa filtr fan1 plus.

Kokos, 2 korzonki i roślinki.

Wydaje mi sie że rybki szybciej oddychają.

Kiedy zalane akwarium? Dojrzewało? Ten filtr jest za mało wydajny do tego litrażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy zalane akwarium? Dojrzewało? Ten filtr jest za mało wydajny do tego litrażu

Filtr jest wystarczający jak na to akwarium. Proszę nie pisać bzdur.

Dojrzewało ponad tydzień

Przechodzisz jeszcze przez wszystkie glony. Będzie tak jeszcze jakiś czas to samo miałem a teraz znowu mam u siebie. Szyby od środka mam całe osadzone. A akwarium stoi 3 tydz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy zalane akwarium? Dojrzewało? Ten filtr jest za mało wydajny do tego litrażu

Filtr jest wystarczający jak na to akwarium. Proszę nie pisać bzdur.

 

Trochę praktyki, mniej czytania bajek producenta.

Filtr jest słaby, tak "na styk". Od biedy może być, ale FZN2 sprawdzi się nieporównywalnie lepiej.

Hmm... Ale babka z zeolga powiedziała że tydzień jest ok i dała uzdatniacz to go nalałem.

No to Ci naściemniała i jeszcze na Tobie zarobiła.

Uzdatniacze nic nie dają, akwarium i tak musi dojrzewać przynajmniej dwa tygodnie.

Do słów sprzedawców podchodź z bardzo dużym dystansem.

Kiryski co jakiś czas robią wypady na powierzchnie.

No i tak jak wspomniałe wydaje mi sie że za szybko oddychają

To bardzo źle wróży.

Akwarium niedojrzałe, ryby podtruwają się produktami własnej przemiany materii, a filtracja biologiczna w akwarium nie nadąża z przerabianiem szkodliwych związków.

Podmień jak najszybciej 1/4 wody na odstaną.

Mam problem z wodą wygląda jak zielona i jakby coś w niej pływało taki mikroskopijny pył.

 

Zakwit wody wywołany glonami, może dodatkowo pierwotniaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski co jakiś czas robią wypady na powierzchnie.

one oddychają też przez jelito i będą tak robić.

A czy prz glonach rybki szybciej oddychają ??

To chyba nie ma nic wspólnego z oddechem :D

a na roślinach ciągle osiada jakiś pył.

U mnie jest to samo. Proces dojrzewania.

Hmm... Ale babka z zeolga powiedziała że tydzień jest ok i dała uzdatniacz to go nalałem.

Jednym słowem dałeś d.... Te uzdatniacze to są nic nie warte. Po prostu wszystko musi swoje odstać.

 

Rośliny pewnie też ci zmarniały. Przynajmniej u mnie tak było. U nurzańca wszystko się łamało i więdło, ogólnie jeden wielki syf, teraz się poprawia ale jeszcze to nie jest to.

 

Trochę praktyki, mniej czytania bajek producenta.Filtr jest słaby, tak "na styk". Od biedy może być, ale FZN2 sprawdzi się nieporównywalnie lepiej.

Mam założony w takim właśnie akwarium zmieniona tylko gąbka na drobne pory i daje rade.

 

Ktoś pisał na forum że w swoim 126L ma Fan-1 i też daje rade. Wszystko zależy od obsady i jak wszystko się ustabilizuje biologicznie to wystarczy. A jak ma kasę to niech wymienia na kaskady i co tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna podmiana zrobiona (dopiero dziś bo wcześniej nie maiałem czasu)

Soli nigdzie nie znalazłem ale w sobote może gdzieś dostane.

Tak właściwie to nie zapytałem jeszcze co ona mi da ??

I ile jeszcze takich podmian ??

I czy mam zrobić coś jeszcze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...