Skocz do zawartości

Szybko, awaria


Gość sebi1295
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż ostatnio świetlówka zaczęła mrygać i przestawać świecić.Wykręciłem i wsadziłem starą, ta chodził dobrze ( jest ok. 5 dni) aż do czasu tzn. dzisiaj. Wracam ze szkoły a mama mi mówi że gdy włączyła oświetlenie to żarówka w ogóle się nie zapaliła. Pokręcała nią i nic, więc dała z powrotem tamtą. Ta zapala się wolno, pochodzi z godzinę zaczyna gasnąć a pokrywa jest taka gorąca że hej.

Akwa: 54 litry

Pokrywa: Diversa, 1 swietlówka chyba 11 W

 

Pomocy szybko.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, tylko jeszcze jedno. Jedna ta z ,,przyssawek" co trzymają uchwyty na świetlówkę jest jakby trochę oderwana bo się wyciągnąć da. Na co ją przyczepić na silikon? A i jaki starter do tej świetlówki bo są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem starter swietlówka zapala się bez problemu tylko są na niej po bokach czarne plamy i tych miejscach żarówka tak się nagrzewa że możne się nią poparzyć? co robić? Nie mam kasy na nową, nogę wsadzić żarówkę energo Philipsa 15W? Bo mam w starej, małej pokrywie do akwa 30 l. tylko ona tam ma klosz i od żarówki idą kable, czy jak wsadzę ją bez klosza na silikon do pokrywy to mi się od skraplającej wody nie popali?Dajcie link do najtańszej świetlówki min. 11 W, 38 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem starter swietlówka zapala się bez problemu tylko są na niej po bokach czarne plamy

To znaczy, że się spaliła.

 

Nie mam kasy na nową, nogę wsadzić żarówkę energo Philipsa 15W? Bo mam w starej, małej pokrywie do akwa 30 l. tylko ona tam ma klosz i od żarówki idą kable, czy jak wsadzę ją bez klosza na silikon do pokrywy to mi się od skraplającej wody nie popali?Dajcie link do najtańszej świetlówki min. 11 W, 38 cm

Może lepiej tak się nie baw z wodą i prądem. Lepiej będzie jak uzbierasz - pożyczysz na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...