Skocz do zawartości

Ogólne 45l - by Grzesiejko


Grzesiejko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Na początek kilka słów w temacie, w którym zamieszczam swój mały zbiornik. Jest to mój pierwszy post na tym forum, choć zarejestrowany jestem trochę dłużej i dość uważnie śledzę różne tematy. Akwarium to jest pierwsze którym zajmuje się tak bardziej poważnie, bo jak większość tutaj startowałem z małym 10 litrowym baniaczkiem ze skalarami w środku i welonami.... eh... lepiej do tego nie wracać. Po pewnym czasie pojawiło się większe akwarium które również nie było sukcesem. Teraz postanowiłem je reaktywować i oto efekt.

 

Zamierzeniem całej koncepcji miała być leśna polana. Z jednej strony gęsto obsadzona, z drugiej polana z elechoralis parvula. Jednak nie wyszło mi to co miałem pierwotnie zaplanowane. Póki co zbiornik stoi już prawie dwa miesiące, przeszedł parę zmian ale restartu jeszcze nie było. Aktualnie, atak glonów, kilka pomysłów na przyszłość, ale teraz do rzeczy:

 

Wymiary: 50cm x 30cm x 30cm [45l]

 

Oświetlenie: standardowa pokrywa 14w + moduł aquael EcoLight 11W / 6500K co daje w sumie 0.55w/l

 

Podłoże: Filtus Floran + czarny żwirek akwarystyczny (przy sadzeniu i przesadzaniu się zmieszało dość sporo)

 

Filtracja: filtr zewnętrzny HW-302 1000l/h z kompletem wkładów filtracyjnych

("lekka" nad filtracja ale pralki w akwarium nie robi także jest w porządku)

 

Ogrzewanie: grzałka z termostatem 100w

 

Temperatura: 26°C

 

Nawożenie: Easy Carbo 1ml dziennie, Planta Gainer Ferro+ 1ml co dwa dni, kulki gliniano-torfowe

 

Tło, dekoracja:czarna folia, korzeń obsadzony mchem

 

Flora: Kamboba, Bacopa caroliniana, Hydrocotyle dissecta (została dosłownie gałązka) Żabienice, Zwartki, Elechoralis parvula, mech christmas moss na korzeniu

 

Fauna:

10x neon czarny

3x kardynałek chiński (do oddania, kobieta w sklepie była tak samo ślepa jak ja skoro dopiero po przyniesieniu do domu zauważyłem że to kardynałki a nie neony...)

6x kirysek pstry

1x bojownik (samiec)

1x ampularia niebieska

 

Dołączona grafika

 

Nie wygląda zachwycająco ;) proszę o uwagi i konstruktywną krytykę. Co Wam się podoba, co nie, co byście zmienili, dodali itd. Wszystko wezmę pod uwagę, w końcu dążymy wszyscy do sukcesu. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad jakimś fajnym korzonkiem i obsadzić go albo phoenixem albo stringym, albo skałami, ale wtedy wchodził by restart i bardziej skaliste akwarium, obsadzone mchami, co wiązało by się z odejściem od butli co2, którą mam w planach (wszak nie wyrobię na wszystko ;) ) zrobiłem bimbrownie ale jakaś nie szczelna wyszła i wogóle do bani, także po wypłacie pomyślę nad butlą albo zmianą aranżacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad jakimś fajnym korzonkiem i obsadzić go albo phoenixem albo stringym, albo skałami, ale wtedy wchodził by restart i bardziej skaliste akwarium, obsadzone mchami, co wiązało by się z odejściem od butli co2, którą mam w planach (wszak nie wyrobię na wszystko ;) ) zrobiłem bimbrownie ale jakaś nie szczelna wyszła i w ogóle do bani, także po wypłacie pomyślę nad butlą albo zmianą aranżacji.

Moim zdaniem korzeń obsadzony mchem był by lepszy niż skały ale to twoje akwarium ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...