Jump to content

roslinki do krewetkarium 25l


Recommended Posts

Witam

Kupiłam nowe (ze względu na niepowodzenie, mniejsze od poprzedniego) akwarium. Pojemność to 25 litrów. Chciałabym by zamieszkał w nim bojownik i za jakieś 3 - 4 miesiące kilka krewetek yellow (myślę o 5 może 6, czy to dobra liczba na ten litraż?).

Jakie roślinki pasowałyby przyszłym mieszkańcom? Jeśli chodzi o mchy, to chciałabym włożyć tam gałęzatkę, albo taki trawniczek za którego nazwę byłabym wdzięczna. Zależy mi na propozycjach większych roślinek do obsadzenia tyłu.

Link to comment
Share on other sites

gdzieś czytałam ze anubiasy i kryptokorony nie są dobre dla krewetek bo podobno coś wydzielają co im szkodzi :/ ma ktoś doświadczenia w tym temacie?

żabienica wygląda całkiem fajnie, wezmę pod uwagę :)

Link to comment
Share on other sites

Dla krewetek najlepsze będą rośliny drobnolistne, w których będą mogły się chować. Poza tym wątrobowce, wszelkiego rodzaju mchy np najpopularniejszy mech jawajski, kabomba tworzy też gęstwinę.

Jeśli będziesz chciała tam jeszcze bojka to musi być prawdziwa gęstwina roślin, żeby krewety nie były zjedzone. Ja też chciałam taką obsadę, ale się nie odważyłam. Za bardzo byłoby mi szkoda krewetek.

Link to comment
Share on other sites

zależy mi własnie na bojowniku, pomyślałam że będzie bardzo fajne takie małe akwarium z jednym bojownikiem. krewetki miały być tak dla urozmaicenia, a o takim zestawie przeczytałam na innej stronie, ale zdaje się że nie można podawać takich lików ;) wymieniono tam właśnie taki zestaw (bojownik plus kilka małych krewetek) jako jeden z podstawowych na takie małe akwarium. agresje bojownika zdarzają się sporadycznie chyba wobec wszystkich stworzeń więc myslałam że tak też jest z krewetkami.

Link to comment
Share on other sites

Bojownik jest piękną rybką i takie 25l z nim na pewno nie wygląda pusto :) Jest mniej agresywny, ale myślę, że mówią tak ci, którzy mają większy litraż do dyspozycji. Kup jakiś ładny korzeń, obsadź akwa roślinami i jak już ładnie urosną to wtedy zastanów się czy krewetki będą bezpieczne :)

Link to comment
Share on other sites

Witam

Kupiłam nowe (ze względu na niepowodzenie, mniejsze od poprzedniego) akwarium. Pojemność to 25 litrów.

Im większe akwarium tym łatwiej utrzymać w nim równowagę ... no chyba że twój problem na czym innym polegał ;)

 

Kryptokoryny bym nie polecał z prostego względu >> zazwyczaj ( w zależności od odmiany) ma liście długości ok.40 cm, masz za mały zbiornik.

Link to comment
Share on other sites

szczerze mowiac nawet nie sprawdzałam info o kryptokoronie. ale nie mam zamiaru tego kupować z podanego w poście poprzednim powodu. chciałam sie dowiedzieć czy to prawda z tymi zwiazkami, bo z kolei anubiasa to wiadomo ze zawsze łatwo utrzymać i raczej na nim swoje zainteresowanie skupiam :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...