Skocz do zawartości

obsada 73,5l


skn87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Glonojada jednak kupie, gdy urośnie oddam go znajomemu, ma większe akwarium. Co do danio, to bardzo szkoda bo bardzo mi się podobają. a mógłbym kupić mniejszą ich ilość?

Niestety nie. Chyba, że zmieniłbyś na Razbora Galaxy – (niebiański danio perłowy)

http://www.superakwarium.pl/razbora-gal ... id826.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojada jednak kupie, gdy urośnie oddam go znajomemu,

A później kupisz następnego itd... zbrojniki dość szybko rosną, a w akwa o długości 60cm mogą karłowacieć. Odradzam.

 

Jak bardzo chcesz jakieś zbrojnikowate kup sobie kilka otosków.

Rosną mniejsze i nieporównywalnie lepiej radzą sobie z glonami.

Glonojada jednak kupie, gdy urośnie oddam go znajomemu, ma większe akwarium. Co do danio, to bardzo szkoda bo bardzo mi się podobają. a mógłbym kupić mniejszą ich ilość?

Niestety nie. Chyba, że zmieniłbyś na Razbora Galaxy – (niebiański danio perłowy)

http://www.superakwarium.pl/razbora-gal ... id826.html

Galaxy ma raczej mało wspólnego z danio... Ta potoczna i obiegowa nazwa handlowa jest bardzo myląca. ;)

Poza tym to bardzo strachliwe rybki i przydałoby się kupić większe stadko, a są już neony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, byłem dzisiaj u kuzyna, hoduje rybki od około 5 lat. Ma 2 akwaria, jedno 200l, drugie 75l. W tym 75l ma 8 danio różowych 15 neonków i 6 kirysów. Jak go pytałem o te danio, to mówił że u niego w 60cm długości akwarium nie uderzają w szybki. Obserwowaliśmy je około 10 min i z tego co zauważyliśmy świetnie się czuły. Ganiały za sobą i w ogóle nie wykorzystywały całej długości jego akwarium. Powiedział mi, że nie ma przeszkód abym kupił sobie 7 sztuk tego rodzaju rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, byłem dzisiaj u kuzyna, hoduje rybki od około 5 lat. Ma 2 akwaria, jedno 200l, drugie 75l. W tym 75l ma 8 danio różowych 15 neonków i 6 kirysów. Jak go pytałem o te danio, to mówił że u niego w 60cm długości akwarium nie uderzają w szybki. Obserwowaliśmy je około 10 min i z tego co zauważyliśmy świetnie się czuły. Ganiały za sobą i w ogóle nie wykorzystywały całej długości jego akwarium. Powiedział mi, że nie ma przeszkód abym kupił sobie 7 sztuk tego rodzaju rybek.

a ja ci powiem zebyś sobie kupił Piranie do 30 litrów tak jak są w zoologach trzymane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, byłem dzisiaj u kuzyna, hoduje rybki od około 5 lat. Ma 2 akwaria, jedno 200l, drugie 75l. W tym 75l ma 8 danio różowych 15 neonków i 6 kirysów. Jak go pytałem o te danio, to mówił że u niego w 60cm długości akwarium nie uderzają w szybki. Obserwowaliśmy je około 10 min i z tego co zauważyliśmy świetnie się czuły. Ganiały za sobą i w ogóle nie wykorzystywały całej długości jego akwarium. Powiedział mi, że nie ma przeszkód abym kupił sobie 7 sztuk tego rodzaju rybek.

Idiotyczne rady? to ty wysnułeś idiotyczne wnioski

W 10 litrach ryba też nie obijała się by o szybki :) Świtnie się czuły co też mu powiedziały?

Są pewne reguły do których powinno się stosować.

Możesz kupic i 1 bocje (choć to ryba stadna) do 10 litrów i też nie będzie obijać się o szyby i nie urośnie duża bo skarłowacieje. Tak jak napisałem z pirania żyje w zbiorniku 2x większym od siebie ze możne tylko się obracać a żyje i je i wygląda szczęśliwie :( a jakbyś się czuł z 20 osobową rodziną w mieszkaniu 60m2? szczęśliwie? czy uderzałbyś o ściany? bez możliwości wyjścia? i o jednej toalecie? trochę nieciekawie nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie pływają jak szalone po całym akwarium, będę je obserwował i osobiście wyciągnę wnioski czy popełniłem błąd.

Ake tu nie ma co wyciągać wniosków

Bojownik w kubeczku też wygląda dobrze.

.... Nie reformowalny koleś z ciebie ale to ty ję męczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...