Jump to content

Brzanka


Recommended Posts

Pół roku temu dostałem brzanke sumatrzańską. Nawet jeśli była sama zachowywała się normalnie, aż do kupienia dwóch nowych molinezji. Zaczęła wtedy bardzo się denerwować, przestała jeść i cały czas się chowa za roślinami lub filtrem.

Link to comment
Share on other sites

Jak pewnie wiesz brzanka sumatrzańska jest ryba stadna. Najpierw przyzwyczaiłeś ja do nienormalnej dla niej sytuacji a potem wpuszczasz inne ryby dla niej. Ryba jest po prostu wystraszona. Oddaj ją komuś kto ma brzani sumatrzańskie albo do sklepu. Zamiast molinezji mogłeś dokupić z 5 towarzyszek dla brzanki.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dlaczego wtedy tak się nie zachowywała. Ale mówię Ci że ta ryba potrzebuje towarzystwa ryb swojego gatunku. Mimo tego że brzanki są ruchliwymi rybkami to są one dosyć płochliwe, potrzebują spokoju(Z tego co zaobserwowałem u swoich). Moja rada jest taka żebyś najpierw poczytał o wymaganiach rybek a potem pomyślał nad obsadą swojego akwarium. Brzankę albo oddaj albo dokup towarzyszy. Twoja ryba jest po prostu chora ze strachu.. http://www.superakwarium.pl/psychoza-strachu-id661.html

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...