Skocz do zawartości

Obsada kona


koto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Swego czasu czas temu założyłem temat z moimi problemami z glonami: http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=5&t=26077

Sytuacja jest w tej chwili tragiczna. Zamierzam wyrzucić wszystkie rośliny , wygotować żwir i zacząć od nowa. Pytanie czym są 1 i 2 na załączonym obrazku i jakie są przyczyny ich powstawania.

 

Zbiornik 120L firmy JUWEL (oryginalny filtr, oświetlenie)

Żółty kamień to Lawa Sycylijska - podobno obojętna dla wody.

Parametry wody:

temp: 24 st

PH: 8 (taką mam kranówkę, szyszka olchy nie pomaga obniżyć)

twardość ogólna: 15 st. niemieckich

NO2: 0.1 mg/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium funkcjonuje od 8 miesięcy. Przez pierwszych 5 nie było żadnych glonów. Wydaje mi się, ze problem się zaczął kiedy kupiłem "w promocji" roślinkę z delikatnym nalotem. No ale skoro się rozwinęły znaczy ze warunki maja dobre :(. Poczytam jak zmiękczyć wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecę od 8 do 21.

- Pokrywa Multilux High-Lite® ze świetlówkami 2x28 W (590 mm)

- 1 x filtr z pompą o wydajności 600 l/h

 

testów na NO3, PO4 nie posiadam , zakupie jutro.

 

Wyczytałem na jakimś forum ze zbyt szybka filtracja sprzyja rozwojowi glonów. Czy 600l/h to nie za dożo?

Talfa wody dosc mocno faluje, w starych zestawach skladakach nigdy nie mailem tak mocnej pompy.

No ale Juwel to ponoć profesjonaliści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są okrzemki i zielenice. Masz złe oświetlenie, fatalną jakość wody, którą lejesz do akwarium i zapewne brak równowagi biologicznej gdyż NO2 już masz lekko podniesione.

To jest przyczyna. Mocny filtr sprzyja krasnorostom a nie okrzemkom i zielenicom a ja u Ciebie na zdjęciu krasnorostów nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...