Skocz do zawartości

Trudne początki 350.2l


Willja24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam. ;)

Chcę przedstawić panoramiczne akwarium 350.2l.

Wymiary: 150x50x50. Przypominam, że szyba jest panoramiczna, więc podałem tylko szerokość na środku akwarium.

Podłoże: zmieszany żwirek akwarystyczny - biały i czarny

Grzałka: Aquael 300W

Filtr zewnętrzny: Tetratec Ex 1200

Napowietrzanie: Aquael Oxyboost APR 300 - kamień napowietrzający i kurtyna

Oświetlenie: Hagen Flora - Glo 122cm - 40W + inna zwykła świetlówka 36W Daylight - planuje wymienić na Hagena

Flora:

- Żabienica Apart

- Trawka Brazylijska

- Chrzan Wodny

- Żabienica Ocelotowata

- Echinodorus Magdalensis

- Żabienica Argentyńska

- Rzeżucha Lirowata

- Gałęzatka

- Moczarka Kanadyjska

- Mech jawajski

- Moczarka Kędzierzawa (Elodea crispa)

- Nurzaniec śrubowy

Fauna (zaznaczam, że wszystkie rybki są malutkie):

- 24 Danio pręgowane ( 12 zwykłych i 12 różowych)

- 5 Zmienniak plamisty(platka)

- 2 Zmienniak wielobarwny

- 15 Neon Czerwony

- 16 Brzanka Pięciopręga

- 2 Gurami Mozaikowy

- 1 Gurami Dwuplamisty

- 4 Pielęgnice Mekki

- 4 Pielęgniczki Ramireza

- 5 Cierniooczek Myersa

- 5 Kirysek Pstry

- 2 Zbrojnik samiec i samica

- 7 Sumików Szklistych

- 1 Bocja pręgowana (nie mam skąd dokupić więcej) :-\

Wiem, że tragiczna obsada, ale tu dostałem, tam kupiłem itp... :(

Zdjęcia akwarium:

Po kupieniu:

Dołączona grafika

Teraz:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Korzeń:

Dołączona grafika

Rybki myślą, że będę je karmić i ,,kotłują się`` przy powierzchni:

Dołączona grafika

 

Czekam na wszelkie komentarze i opinie.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie masz dużo roślin...w akwa ich nie widać,więc mniemam,że to pojedyńcze egzemplarze.

Co do rybek,pfuf,naliczyłam ich 93 sztuki.

Wiesz,ja lubię jak jest ruch w baniaku,ale wydaje mi się,że u ciebie tego "ruchu" jest ciut za dużo.Nie wiem co powiedzieć,więc na tym kończę swój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie masz dużo roślin...w akwa ich nie widać,więc mniemam,że to pojedyńcze egzemplarze.

Co do rybek,pfuf,naliczyłam ich 93 sztuki.

Wiesz,ja lubię jak jest ruch w baniaku,ale wydaje mi się,że u ciebie tego "ruchu" jest ciut za dużo.Nie wiem co powiedzieć,więc na tym kończę swój post.

Wszystko małe na razie jest fajnie ::)Jest ruch jest impreza.

 

Gost: Zdania rozpoczynamy wielką literą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu akwariach biotopowych znajdziemy korzeń. Jest to ładna, naturalna ozdoba. Niestety sklepach zoologicznych ceny zpreparowanych ozdób akwariowych (tu:korzenia) są bardzo wysokie nawet pomimo małej wielkości tych ozdób. Dlatego wielu z nas zadaje sobie pytanie "A czemuby nie wsadzić do akwarium zwykłego korzenia z lasu?" Jednak przed włożeniem takiego korzenia do naszego akwarium należy go w odpowiedni sposób zpreparować i zabezpieczyć.

 

 

Jaki korzeń, jakie drzewo?

 

Zwykła gałęź, zerwana z pierwszego, lepszego krzaka przed naszym domem napewno nie będzie ozdobą naszego zbiornika... Przy wyboże korzenia kierować się należy takimi szczegółami jak wielkość, kształt i różnego rodzaju szczeliny, dziury itp. To już zależy od gustu. Jednak wybrany przez nas korzeń musi być martwy! Nie może być spórchniały. Co do drzewa, to napewno nie korzeń z iglaka. Dlaczego? Otóż w korze dzrzew iglastych znajduje się wiele substancji żywicznych, które mogłyby źle wpłynć na stan wody i rybek.

 

Na czym polega preparowanie?

 

Preparowanie jest bardzo ważnym i niezbędnym punktem w ozdabianiu naszego zbiornika. Dzięki preparacji unikniemy niemiłych niespodzianek takich jak pleśń, bakterie itp... Pozwala to na bezpieczne ozdabianie naszgo akwarium, nie szkodząc naszym podopiecznym.

 

Przygotowanie do preparacji

 

Jeżeli korzeń jest mokry napewno należy go wysuszyć. Można to zorbić wykładając go na słońce bądź wsadzić do lekko nagrzanego piekarnika. Nie należy suszyć korzenia nad ogniem! Może to spowodować wybarwienia, a nadpalone drewno napewno zaszkodzi rybom! Gdy korzeń będzie już suchy sprawdzamy czy nie jest spróchniały i nie gnije w środku. W tym celu obstukujemy go niewielkim przedmiotem. Gdy w którymś miejscu usłyszymy głuchu dźwięk, to znaczy, że korzeń ten się nie nadaje.

 

Jak preparować?

 

Jeśli do tej pory wszystko jest ok to możemy zacząć preparować nasze cacko. Najpierw czyścimy go szczoteczką pod bierzącą wodą w celu usunięcia nitrwałych jego elementów i zaniczyszczeń powierzchownych. Wkładamy korzeń do garnka emaliowanego, który nie ma kontaktu z żadną żywnością, gdyż gotowany korzeń pozostawia na naczyniu byały osad, trudny do zmycia. Jeśli nasz korzeń jest byt duży, lub nie mamy garnka odpowiedniej wielkości należy zamiast gotowania polewać go kilkakrotnie wrzątkiem, będącym roztworem solnym... Jeśli natomiast mieści się w naczyniu to do wody dosypujemy soli najlepiej aż do powstania roztworu nasyconego. Może być troche mniej...Zapewne korzeń nie będzie chciał tonąć więc obkładamy go kamieniami lub w inny sposób mocujemy do dna garnka. Następnie gotujemy korzeń ok. 2 godzin conajmnien raz zmieniając wodę. Po wygotowaniu ponownie obmywamy cały korzeń pod bierzącą wodą i zostawiamy w naczyniu na ok. 2 tygodnie (w zależności od jego wielkości i gatunku drzewa z jakiego pochodzi), tak aby cały był pod wodą. Tutaj również należy pamiętać o wymianie wody, w której znajduje się nasza osdoba - ok. 1 raz na dzień (w pierwszych dniach moczenia, może być częściej).

 

Dekorowanie

 

Gdy korzeń będzie już samoczynnie tonąć możemy go wsadzć do akwarium i cieszyć się pięknym widokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...