Skocz do zawartości

problematyczny żwir


Mafu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowa na tym forum, więc nie ograniam czy znajduje się tu podobny temat, a zależy mi na czasie.

 

Posiadam 63l. akwarium.

Akwarystyką zajmuje się 3 rok, ale miałam przerwe i zrobiłam nie przemyślany zakup.

Otóż, w tym akwarium, znajduje się żwir o grubości ok.7-13mm. Jest to mieszanka kalcytu i bazaltu. O dziwo rośliny zakorzeniły się w nim i wyglądają na "zadowolone".

Akwarium posiada silną filtracje, cały niezbędny sprzęt, jest średnio zarośnięte ponieważ roślinki są jeszcze młodziutkie (w nie dalekiej przyszłości będzie gęsta zieleń).

Mam narazie w tym akwa 2 młode gurami dwuplamiaste(zamieszkują tam one chwilowo, czekam aż podrosną by wpuścić je do większego akwa gdzie maja dwóch towarzyszy tego samego gatunku, ale niestety wiekszych od siebie, przez które zostały troche zastrzaszone).

 

Problem wygląda następująco:

muszę dobrać jakieś inne rybki do tego akwarium, które spełniały by funkcje "czyszczące". Muszą być łagodne i nie wymagające, ponieważ akwarium jest małe. Przeszkodą jest gruby, i dość ostry żwir, nadający się do akwa z wodą twardą. Jakie ryby będą sprzątać akwarium nie zrobiąc sobie przy tym krzywdy przez ten żwir?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, krewetki. To ciekawy pomysł. Tylko nigdy jeszcze nie miałam do czynienia ze skorupiakami. Możecie mi dokładniej podpowiedzieć jakie proponujecie? I mniej więcej napisać jak powinnam przygotować akwarium zanim wpuściłabym tam krewetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki red cherry są dość łatwe w hodowli.

Nie jest dokładnie określone jak powinno wyglądać akwarium dla krewetek, jednak wskazany jest mech i dużo roślin, tak by młode krewetki mogły się ukryć przed rybami. Ryby z jakimi chcesz je hodować powinny być nie duże i łagodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze krewetki. Każda ryba, czy tam skorupiak może być chory ;( Przy zakupie musisz zwrócić uwagę czy nie zachowuje się dziwnie, czy nie jest "uszkodzony".

Poczytaj troszkę o nich. To fajne żyjątka. Mogą być z innymi rybami.

Z tym żwirem to nie mały problem.

Uwierz, wiem jak się robi "spontaniczne" zakupy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...