Skocz do zawartości

Jak używać FMC Zoolek?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt:

-Filtr Aquael unit 500

-Grzałka

-Napowietrzacz

-Oświetlenie 2 Lampy jarzeniowe

 

Ryby:

-7 Neonków

-10 gupików

-5 sumatr

 

Rośliny:

-Limnophilla sesiliflora

-Echinodorus bleheri

-Trawka

 

Akwarium 150l

 

Moje neonki mają ospę. Jak ma to zastosować??

Napiszcie gdzie i co ile mam co robić?

Kupiłem je w piątek i na drugi dzień miały ospę. Mam to zastosować w ogólnym akwa czy dać je oddzielnie??

A na innym forum czytałem, że mogą paść inne rybki bo ten preparat wybija wszystkie bakterie i podobno woda potem mętnieje i trzeba ją co 2 dni zmieniać. Jest to prawda??

 

 

Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sól pomogła. Temperatura 28-29. Jedna łyżeczka od herbaty na 10l wody, ale dałam trochę mniej. Leczenie ponad tydzień w akwarium ogólnym. Wszystkie rybki wyleczone, zero zgonów. Potem podmianka wody 30% i za parę dni znowu 20%.

 

Leczenie stosuj w akwarium ogólnym (czy to sól czy FCM) ponieważ cysty kulorzęska wywołującego ospę są wszędzie nie tylko na rybach i ryby chore na początku nie dają żadnych objawów.

 

Stosowanie FCM masz na ulotce. Okularki i czytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na ulotce pisze co tam zawiera i tak pisze: Do sporządzenia kąpieli o długotrwałym działaniu przeciw kulorzęskowi - pasożytowi, który powoduje tzw. ospę lub chorobę białych kropek.Stosuje się 10ml na 100l wody, po tygodniu należy koniecznie dodać połowę dawki. Zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu w pH powyżej 8. O o co chodzi w tym stosowaniu powyżej 8 pH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...