Skocz do zawartości

Oświetlenie do 60l.


Rekomendowane odpowiedzi

Oprawka bryzgoszczelna dokładnie taka jak na aukcji kosztuje w granicach 6-8 zł, co do statecznika to polecam elektroniczne (Castorama - 2x18W - 29,50 zł), są ciche, zapłon świetlówki następuje natychmiast i nie ma mrugrania co za tym idzie świetlówka dłużej pożyje. Oczywiście odpadają startery ich oprawki i cały układ jest prostszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim 112l początkowo miałem 2x18W i stałą temperaturę. Po dołożeniu 2x18W czyli w sumie 4x18W wahania temperatury wynosiły 3-4 stopnie na dobę i zaczęło się ospa, pleśniawka :) wentylatory, siateczki, testy, szukanie rozwiązania i obecnie świecę 4x18W przez 10h dziennie i wahania temp. są na poziomie 0,8*C na dobę zaznaczam że mam w pokrywie statecznik magnetyczny do dwóch świetlówek podejżewam że jego wyjęcie obniży wahania do 0,4 lub do 0. Więc jeśli w swoim 60l założysz 2x18W T8 i statecznik poza pokrywą to myślę że bez najmniejszego problemu utrzymasz stałą temperaturę wody.

 

Uprzedzając kolejne pytanie na temat jakie świetlówki wybrać, powiem że mam 3x6500K oraz Osram Fluora + CO2 z bimbrowni i nie które rośliny potrafią rosnąc 1-2cm na dobę.

 

Przy konfiguracji 6500K + Osram Fluora bo taka dla Ciebie będzie dobra jest trochę fioletowo w akwa ale też ładnie, chcesz to wyślę fotkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...