Skocz do zawartości

Propozycje obsady z waszej strony - amator


ADvaNCedPLayER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

No więc od kilku ładnych lat marzyłem o akwarium ale wiadomo to kasa , to rodzice narzekali itd..

W końcu kupiłem cały zestaw 126 litrów + grzałki, filtry itd.

Do tego chcę kupić korzeń, roślinki i ceramikę.

Nie wiem za to jak sobie poradzić z obsadą rybek i stąd ten temat do was :)

Otóż chciałbym kilka - kilkanaście gatunków rybek żeby nie miały ze sobą konfliktów.

Podobają mi się neony, brzanki, skalary, kosiarki i glonojady (do niszczenia glonów przydatne podobno), welony, krewetki

Najbardziej podobają mi się gatunki z rodziny pyszczaków ale słyszałem że nie które są agresywne i nie poleca się łączyć jakichkolwiek gatunków z tymi rybkami ....

Sorry za kłopot ale nie radzę sobie z tym a rozmowy z obsługą w sklepach zoologicznych są odmienne :/

Dzięki za jakąkolwiek pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup korzeń i roślinki a ceramikę sobie daruj.

Jeśli chcesz welony to tylko dwa i bez innych ryb, bo mają inne wymagania i rosną naprawdę duże.

Jeśli wolisz brzanki to też lepiej jest mieć akwarium gatunkowe.

Tak samo z pyszczakimi, bo mają odmienne wymagania.

Na skalary akwarium musi mieć co najmniej 50 cm wysokości.

Z pozostałych może:

10 neonów inessa

parka zbrojników niebieskich - glonojadów (leniuchy wcale nie czyszczą tak dobrze glonów) lub 6 otosów (małe glonojadki, ale za to pracowite)

i tu możesz dodać jakąś większą i ciekawą rybkę na przykład prętnika karłowatego lub jakieś pielęgniczki (kakadu, ramireza), harem bojownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no korzeń i roślinki będę miał :)

a z ceramiki chciałem kupić statek i narożny domek chiński a co to będzie coś szkodziło ?

chcę mieć conajmniej z 10 rybek a później napewno więcej.

Więc welony , brzanki odpuszczę z tymi skalarami to mam 40 cm wysokie akwa ...... :(

A co do akwarium gatunkowego to np mógłbym zrobić obsade tylko z gatunku pyszczaków ? podobają mi się te rybki i jest kilka gatunków z tej parafi i np do tego bym kupił kilka otosów. było by ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci wytłumacze: raz ktoś tak pierd****ł i teraz wszyscy tak mówią. Jedni twierdzą, że to nie jest naturalne środowisko tych ryb i będzie im to przeszkadzać, ale tak naprawdę te rybki nie znają naturalnego środowiska, bo od xxx pokoleń są w niewoli :). Innym się to nie podoba, inni wymyślają coś innego. Jeżeli tobie się podoba statek, czy domek chiński nie ma fizycznych przeciwwskazań do tego abyś takie ozdoby posiadał. Aczkolwiek chciałbym zaznaczyć, że taki statek czy domek jest dość tandetną ozdobą i np mi się nie podoba, ale o gustach się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilka innych postów i spodobała mi się taka kompozycja:

8x Razbora klinowa

2x Zbrojnik niebieski

2x Pielęgniczek Ramireza

2x pielęgnica zebra

3x Gurami Dwuplamiste

6x Kirysek lamparci

 

było by ok ? nie za dużo ?

Wytłumaczy ktoś dlaczego ceramika jest zła ?

Jak dojdzie do tarła zebr ,to reszty z tych ryb(może poza zbrojnikami)już nie masz.

Zebry są dość agresywne ogólnie,ale podczas tarła nie ma przebacz.Ja w takim litrażu mam tylko jedną parę.Odpuść je sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...