Skocz do zawartości

Co mam robić??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A po co tak kombinujesz? Zanim zadasz wszystkie swoje pytania i zgłosisz wątpliwości to ryby Ci padną...Nie czekaj tylko lej preparat i dalej wdłg instrukcji:

 

Ja zastosowałem leczenie w zbiorniku ogólnym. Bo pasożyt nie tylko znajduje się na rybach, cysty są też w podłożu.

Leczyłem to w ten sposób.

Podałem FMC w dawce jaka jest na opakowaniu po 2 dniach podmieniłem 30% wody i kolejna dawka FMC i za kolejne 2 dni podmiana wody 30%. Następne podmiany robiłem już regularnie. Choroba ustąpiła.

Przy leczeniu ważne jest dobre napowietrzanie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszy na ospę jest costaforte (dawniej costapur), może być też zieleń malachitowa (np. firmy zoolek, tropical ma to jako "ichtio") mfc zawiera w skladzie zieleń, więc też może być, aczkolwiek lepsze są wyzej wym. preparaty.

Na zdjęciu które wysłales widać, że ryby sa już mocno zaatakowane, wiec nie czekaj zbyt długo..

co do temperatury to podnieś ją o 2 stopnie od tej, którą masz obecnie, max do 30 st.

 

Ryby leczy sie najwygodniej i najlepiej w osobnym zbiorniku bez podłoża, jesli takiego nie masz, to zastosuj leki w głownym zbiorniku i po kuracji podmień wode, ew. możesz użyć węgla aktywnego do usunięcia leków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po użyciu większości preparatów musisz je jakoś usunąć z wody...Na opakowaniu powinna znajdować się informacja w jaki sposób to zrobić...Akwarium musisz odkazić bo inaczej nie pozbędziesz się choroby. Jaki sens ma kąpiel w osobnym zbiorniku jeśli po wpuszczeniu ryb z powrotem do ogólnego problem powróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparat ten wkłada się do filtra kubełkowego. Jeśli nie masz takiego filtra a masz zwykły wewnętrzny to nie użyjesz węgla.

Jak chcesz to przenoś rybki do osobnego akwarium i zwiększ temp do 30* C. Ale zbiornik ogólny też musisz wyleczyć od tego pasożyta.

jeśli chcesz wiedzieć jak działa węgiel aktywny wpisz w google te hasło "węgiel aktywny jak działa akwarium"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...