Skocz do zawartości

Wyłączenie filtra na noc?


jackzzzpieko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiedziałam gdzie dać moje pytanie. mam sypialnie w pokoju z akwarium i mimo, ze filtr mam cichy ( FanFilter plus), to i tak bardzo mi przeszkadza, więc wyłączam go na nic i uchylam pokrywę. Ryby z rana są rozsiane po całym akwa i nie widzę nic niepokojącego, ale czy na dłuższa metę to nie problem? Ryby są bez filtra przez 7-8 godzin. Co o tym sądzicie? Czy to niebezpieczne dla ryb? Mam gupiki i mieczyki, 72l, i sporo roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie na dłuższy czas filtra (a tak dzieje się np. gdy wyłącza się go na noc) powoduje wymarcie wszystkich pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych (tych pożytecznych). Wraz z porannym jego włączeniem martwe bakterie są "wyrzucane" do akwarium, zatruwając "przy okazji" ryby.

 

to wyczytałam na innym forum oraz to ze te dobre bakterie umierają już na 2 h po wyłączeniu filtra, ale czy to nie jest tak ze te dobre bakterie się na nowo rozmnażają, gdy jest napowietrzanie i ruch wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie na dłuższy czas filtra (a tak dzieje się np. gdy wyłącza się go na noc) powoduje wymarcie wszystkich pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych (tych pożytecznych). Wraz z porannym jego włączeniem martwe bakterie są "wyrzucane" do akwarium, zatruwając "przy okazji" ryby.

Jest to prawda, chociaż z ostatnim zdaniem sie nie zgadzam. Wątpię żeby wyrzucane do akwarium martwe mogły zabić ryby.

 

ale czy to nie jest tak ze te dobre bakterie się na nowo rozmnażają, gdy jest napowietrzanie i ruch wody?

Jest tak, z tym, że to zajmuje z reguły co najmniej 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa jest banalnie prosta. Trzeba wyłączyć bąbelki poprzez wyciągniecie tej rurki, która pobiera powietrze. Ale jednocześnie musisz tak skierować wylot filtra ku górze, żeby na powierzchni wody robiły się fale. Woda się w ten sposób natleni i będzie cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...