Skocz do zawartości

54 L oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 54 L. Wybrałam świetlówki Sylvania Grolux i Daylightstar po 15W. Dobry wybór? Która ma się znajdować bliżej przedniej szyby?? Niestety narazie mam w oryginalnej pokrywie miejsce na tylko jedną świetlówkę, ale dostałam już cynk od jednego z forumowiczów jak dołączyć drugą ;):arrow:

Świetlówka T8 15W 45cm

Statecznik 1x15W

Zapłonnik

Oprawki bryzgoszczelne

Przewody

 

W pokrywie(tam gdzie jest statecznik od oryginalnej świetlówki) wytniesz otwory tak by oprawki bryzgoszczelne mocno się zakleszczyły można to zrobić po przeciwnej stronie tej świetlówki co teraz jest.

 

:help: Może ktoś mi coś jeszcze zasugeruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Jak masz już 8000K, to daj coś 6500K.

Chociaż oświetlenie to ciężki temat. Ja w swojej 54l miałem 1x sera plant color 4900k oraz 1x sera daylight 6000k i rosło bez problemu. Teraz nie wiem co mam :D. Nie pamiętam,a nie chce mi się już podchodzić do akwarium. Za dużo rzeczy na nim dzisiaj leży :D

 

Wiele osób przyjmuje jako podstawową 6500K i do niej dobiera się drugą. U jednego pasuje 4000K, ale jednak w większości przypadków sprawdza się coś większego typu 8500-10000K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma świetlówek Philipsa 965 i 865 15W...

 

Jednak jest:

http://www.zoolight.pl/product-pol-412- ... 6500K.html

 

Polecam

O cholera.. Ja wertuję Allegro i przeróżne stronki akwarystyczne od 3 tyg i nic nie mogę znaleźć, a Ty mi tak zwyczajnie podajesz link :zamieszany: Dziękuję!!! :oops::)

 

A co sądzicie o świetlówkach Juvel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) spoko

Przez długi czas sądziłem, że w Allegro jest wszystko, ale jeśli zgłębiać jakiś temat, to warto już przyjrzeć się specjalistycznym sklepom. Ten np. specjalizuje się w oświetleniu zbiorników (zabrzmiałem jak reklama :) )

 

Juvela nie używałem, ja miałem Aquarelle+ zwykłą z pokryry, a teraz Sylvania Grolux i Aquastar. Z obu zestawów byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...