Jump to content

rak marmurkowe


Recommended Posts

Jak przygotować akwarium dla raka marmurkowego? Do dyspozycji mam akwarium szer.20cm wys.30cm dł. 40cm, czyli 24 litry. Pokrywy niestety nie mam, więc akwarium przykryję szybą, przynajmniej tym czasowo. Te raki potrzebują oświetlenia w akwarium, czy wystarczy światło naturalne? Grzałki nie będę dawał bo czytałem że nie potrzeba. Filtr aquael fan mini, będzie dobry do filtracji i napowietrzenia? Czy jako kryjówki mogę dać kokos, i muszelki? Jaki żwirek na dno? Jakiej granulacji?

Link to comment
Share on other sites

Kryjówki muszą mieć do wylinki.Kokos,ceramika gliniana może być.Oświetlenia nie trzeba.Ogrzewania tez nie.Aczkolwiek w akwarium z rybkami-temp-26 stopni rosły u mnie zdecydowanie szybciej/nawet 3 razy/niż w akwarium zimnowodnym.W akwarium zimnowodnym miałem napowietrzacz.Filtr jest jednak lepszy.Jak nie masz to częściej musisz zmieniać wodę.Filtr musi chodzić cały czas.Napowietrzacz 4 godziny wystarczy.Taką miałem z nimi praktykę.Decyzja i tak twoja.

Link to comment
Share on other sites

Lubia żwirek.Łatwo im przekopywać go w poszukiwaniu pokarmu.Teraz w tym okresie maja już jajka.Mają pod odwłokiem.Gdyby były w akwarium by je wypuściły.Mają na to wpływ.W zimnowodnym jednak mam bo są za duże do rybek.Na wiosnę część pójdzie do oczka czyścić z resztek roślin.Kilka do akwarium czyścić żwirek.Do 3 cm nie są groźne nawet dla roślin.Jak mają pokarm oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...