Skocz do zawartości

rak marmurkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Jak przygotować akwarium dla raka marmurkowego? Do dyspozycji mam akwarium szer.20cm wys.30cm dł. 40cm, czyli 24 litry. Pokrywy niestety nie mam, więc akwarium przykryję szybą, przynajmniej tym czasowo. Te raki potrzebują oświetlenia w akwarium, czy wystarczy światło naturalne? Grzałki nie będę dawał bo czytałem że nie potrzeba. Filtr aquael fan mini, będzie dobry do filtracji i napowietrzenia? Czy jako kryjówki mogę dać kokos, i muszelki? Jaki żwirek na dno? Jakiej granulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryjówki muszą mieć do wylinki.Kokos,ceramika gliniana może być.Oświetlenia nie trzeba.Ogrzewania tez nie.Aczkolwiek w akwarium z rybkami-temp-26 stopni rosły u mnie zdecydowanie szybciej/nawet 3 razy/niż w akwarium zimnowodnym.W akwarium zimnowodnym miałem napowietrzacz.Filtr jest jednak lepszy.Jak nie masz to częściej musisz zmieniać wodę.Filtr musi chodzić cały czas.Napowietrzacz 4 godziny wystarczy.Taką miałem z nimi praktykę.Decyzja i tak twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubia żwirek.Łatwo im przekopywać go w poszukiwaniu pokarmu.Teraz w tym okresie maja już jajka.Mają pod odwłokiem.Gdyby były w akwarium by je wypuściły.Mają na to wpływ.W zimnowodnym jednak mam bo są za duże do rybek.Na wiosnę część pójdzie do oczka czyścić z resztek roślin.Kilka do akwarium czyścić żwirek.Do 3 cm nie są groźne nawet dla roślin.Jak mają pokarm oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...