Skocz do zawartości

Akwarium 160l proste 100x40x40 Ogólne - Obsada


Radosław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie mam wielkiego doświadczenia stąd proszę o radę w sprawie obsady, na chwile obecna Akwa 70l profil 60x30x40- z braku wczesiejszego doświadczenia "przerybienie" planuje początek marca Akwa jak w tytule, to jest max na co mogę sobie teraz pozwolic. Jakie ryby koniecznie według was powinienem wyeliminowac/zmodyfikowac(ilośc)?

 

Obsada:

2 x skalar ( wiem że min 50 wys. teraz żyją w 40cm nie karłowacieją w Akwa od 8 miesięcy, wyglada że jest Ok - szkoda było by mi się ich pozbywac)

2x gurami mozajkowe

1X molinezja balonowa

1x molinezja ostrousta

1x bocja wspaniała

3xmieczyki czerwone 2+1

5x neon czerwony (planuje dokupic conajmiej 5)

 

Filtracja - Aqua szut Senior 1000 BIO oraz Aqua szut junior 500 BIO w sumie 1500l/h Q-max dają radę(zakładając przerybienie), parametry wody-testy paskowe OK/stabilne (5in1)

Napowietrzanie - Filtry + Tetra 300 - od 200 do 300 litrów

Oswietlenie poniżej - 5W/1L, w 160l planuje pozostawic na 2 X 30W, pokrywa od spodu folia do pieczenia aby wzmocniła światło i zainwestowac ewentulanie w świetlówki o lepszych parametrach

Filtracja BIO- ceramika tyle ile dam radę włożyc do filtra wew, musi wystarczyc, może kiedyś jak fundusze pozwolą filtr zewnetrzny

 

Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie akwarium. Skalary na styk możesz zostawić. Tylko nie wal żwirku 10 cm. Gurami dorastają do 10 cm, więc nie będzie problemu. Molinezja balonowa to jakaś hybryda. Molinezje to ryby stadne, więc dokup ich ze 4. Bocje oddaj, one rosną duże. Mieczyki zostaw. Skalary mogą jeść neony, no chyba że trzymałeś je razem od małego. Ale dokup ich trochę. 1500 l/h to bardzo dużo, ja mam 700 i dobrze czyści. Jakby coś jeszcze, to PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za poradę.

Wysokośc dna dopasuję. Jeżeli chodzi o molinezje to dobrze się składa, mam cztery małe które jeszcze trochę i powinny wyrosnąc. Neonki dokupię, planowałem jeszcze co najmniej 5, a Skalary faktycznie mam od małego, z resztą dlatego też pewnie nie mam takiego problemu. Bocję myślę że jeszcze zostawię, jest u mnie gdzieś od 6 miesięcy, gdy zacznie faktycznie być zbyt gigantyczna, pewnie ją oddam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ostatecznie zakupiłem 100x40x50.

Bocja wstępnie zostanie. Wygląda to mniejwięcej tak:

 

Akwarium 100x40x50 Ogólne

Podłoże:

Ziemia ogrodowa, keramzyt, piasek kwarcowy (pył), żwir grys czarny granulacja do 3mm

Oświetlenie:

2x30W (standardowe/poniżej - 5W/1L) + odbłyśniki

Obsada:

2 x skalar

2x gurami mozajkowe

1X molinezja balonowa

4x molinezja ostrousta

1x bocja wspaniała

3xmieczyki czerwone 2+1

13x neon czerwony

Gromada - ślimaki Hellena

Filtracja:

Wewnętrzny (mechaniczny) -Aqua szut Senior 1000 BIO

Zewnęrzny (biologiczny) - Tetra Ex700, wkłady od dołu: 1. pojemnik(gąbka + Zeolit) 2. pojemnik(ceramika) 3. pojemnik(ceramika) 4. pojemnik (ceramika + włuknina)

Napowietrzanie: Filtr wewnetrzny + Tetra ap300

Rośliny: ogólne (zobaczymy co z tego będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. Molinezje, czekam aż te trzy maluchy ostatecznie podrosną wtedy spróbuje stwierdzić jak to u mnie jest, czy harem czy nie :) w jakim są ostatecznie zestawieniu, teraz raczej mam dwie samice. Bocja - 1/2 metra to faktycznie dużo za mało, nie mam na razie specjalnie komu oddać, będę pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drobna Aktulaizacja:

 

Zmiany- wytłuszczony druk.

 

Witam, bocja wciąz w akwarium:). Wygląda to mniejwięcej tak:

 

Akwarium 100x40x50 Ogólne

Podłoże:

Ziemia ogrodowa, na ziemi warstwa keramzyt, na to siatka, piasek kwarcowy (pył) brzegi akwa, żwir grys czarny granulacja do 3mm

Oświetlenie:

2x30W (Tył Philips philips aquarelle 30w, Przód OSRAM BILOLUX 965 ,30W/poniżej - 5W/1L) + odbłyśniki

Obsada:

2 x skalar

2x gurami mozajkowe

2x gurami całujące

1X molinezja balonowa

4x molinezja ostrousta

1x bocja wspaniała

3xmieczyki czerwone 2+1

13x neon czerwony

7x neon czarny

Gromada - ślimaki Hellena

Filtracja:

Wewnętrzny (mechaniczny) -Aqua szut Senior 1000 BIO + Aqua szut Junior 500 BIO

Zewnęrzny (biologiczny) - Tetra Ex700, wkłady od dołu: 1. pojemnik(ceramika na nią gabka) 2. pojemnik(Zeolit - Filtusa) 3. pojemnik(ceramika) 4. pojemnik (ceramika)

Napowietrzanie: Filtr wewnetrzny x 2 + Tetra ap300 + ruch wody

Rośliny: ogólne (jest dobrze pomału sie rospędzają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...