Skocz do zawartości

Zróżnicowane akwarium. Proszę o szybką pomoc i opinie :)


peperoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy, więc proszę o wyrozumiałość i pomoc :P

Nie znam sie zbyt wiele na tym, ale chciałem sobie założyć akwarium. Troche o tym poczytałem i spróbowałem stworzyć (W głowie i na kartce) własną obsadę. Kupuję jutro zbiornik około 112-150L.

Jak czytałem różne posty to było w nich bardzo mało zróżnicowania, praktycznie każde akwarium miało neonki , welony itp. Ja stwierdziłem, że chciałbym coś innego. Proszę o ocenę i korygowanie moich błędnych decyzji. Jeśli możecie (gdy moja obsada bedzie zła) złóżcie dla mnie obsade o podobnym stylu. Możecie coś dodać, albo coś odjąć :) Im więcej kreatywności tym lepiej. Jeśli chodzi o osprzęt to kupię najlepszy w miare możliwości.

Moja obsada to :

2x Gurami Dwuplamiste

2x Wielkopłetw Wspaniały

2x Molinezja

4x Pielęgniczek Ramireza

5x Gupik

4x Piskorek

4x Kirysek Pstry

1x Zbrojnik Niebieski

1x Glonojad

 

Czytałem, że potrzebują one podobnych warunków do życia, ale nie wiem czy sie nie pozjadają :D

Prosiłbym o szybką opinie, gdyż jutro kupuje akwarium i nie wiem na jaką pojemność sie zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie śpiesz się tak z rybkami.

Akwarium po zakupie i zalaniu wodą musi postać minimum 2 tygodnie bez ryb,o ile to możliwe to z roślinami,pracującym non stop filtrem i włączoną grzałką,oświetlenie ok.10h

Skup się na razie na tym i pomyśl nad odpowiednim do tego akwa sprzętem,żeby się nie okazało za jakiś czas,że np.filtr Ci nie wyrabia lub za głośno pracuje.

Jak już kupisz konkretny zbiornik wtedy pytaj o obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy, więc proszę o wyrozumiałość i pomoc :P

Nie znam sie zbyt wiele na tym, ale chciałem sobie założyć akwarium. Troche o tym poczytałem i spróbowałem stworzyć (W głowie i na kartce) własną obsadę. Kupuję jutro zbiornik około 112-150L.

Jak czytałem różne posty to było w nich bardzo mało zróżnicowania, praktycznie każde akwarium miało neonki , welony itp. Ja stwierdziłem, że chciałbym coś innego. Proszę o ocenę i korygowanie moich błędnych decyzji. Jeśli możecie (gdy moja obsada bedzie zła) złóżcie dla mnie obsade o podobnym stylu. Możecie coś dodać, albo coś odjąć :) Im więcej kreatywności tym lepiej. Jeśli chodzi o osprzęt to kupię najlepszy w miare możliwości.

Moja obsada to :

2x Gurami Dwuplamiste

2x Wielkopłetw Wspaniały

2x Molinezja

4x Pielęgniczek Ramireza

5x Gupik

4x Piskorek

4x Kirysek Pstry

1x Zbrojnik Niebieski

1x Glonojad

 

Czytałem, że potrzebują one podobnych warunków do życia, ale nie wiem czy sie nie pozjadają :D

Prosiłbym o szybką opinie, gdyż jutro kupuje akwarium i nie wiem na jaką pojemność sie zdecydować.

Jeśli zdecydujesz się na 160l to obsada w nim może być taka:

Gurami żyję w haremie czyli jeden samiec + 2/3 samiczki

wielkopłetw chłodniejsza woda

molinezja - harem

ramiereza co najwyżej para

gupiki - odpadają za wiele już będzie gatunków( w ich miejsce możesz dać jakąś małą ławice ok 10 np. razbor espei ;)

piskorek ok ale minimum 6

kiryski ok ale to samo minimum 6 (jeden gatunek)

zbrojnik niebieski ok nawet para

Glonojad ? ale jaki ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Jutro właśnie kupuje. I nie wiem czy 112 czy 160l.

Wiem, że trzeba odeczekać tydzień. Kupuje pewnie jakiś zestaw.

Doradzą mi dobrze w sklepie akwarystycznym bo to znajomi są.

Pytam was o zdanie, żeby już wczesniej sobie wszystko rozplanować

Jestem bardzo schematyczny w tym wypadku Roślinki też jutro będą, więc nie ma problemu.

Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje to bardzo prosze.

A glonojad taki jak mi doradzisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...