Skocz do zawartości

Podłoże do akwarium 240L


Rekomendowane odpowiedzi

Możesz wybrać piasek albo żwirek kwarcowy, żwirek bazaltowy, albo jezeli posiadasz wieksze fundusze zainwestować w podłoże typowe do rozwoju roślin (tanie nie jest), na które rozsypiesz normalny żwirek lub piasek. (są to na przykład torf, podłoze amazonia itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie teraz robiąc 200L zmieniałem substrat na :

Pokruszone i wymoczone lignity na to Aqua basik ,siatka i manado.

Ale można więcej kombinować .Jest na rynku tyle podłoży ,że jest w czym wybierać ,od ASII,ASII+ i jeszcze wiele innych.Można spróbować z ziemią ogrodową i gliną ,a na to siatka i bazalt itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz typowe akwarium roślinne, masz butlę CO2 i chcesz się w to bawić, to możesz się zdecydować na zdecydowanie najlepsze podłoże do takich akwariów, czyli Amazonia. Drogie , ale rewelacyjne, przebogate w mikro i makro elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowanie każdej roślinki.

Jednak polecam tylko w przypadku jeśli chcesz się w to zaangażować na maxa, bo możesz być zdziwiony, że na dzień dobry pojawi się na przykład czarna woda.

Ja w obecnym zbioniku używam znacznie tańszego zestawu JBL Manado (to jest właściwie neutralne podłoże nie szkodzi i nie pomaga), a pod nim JBL Aqua Basis (to już jest niezłe, ale musi być przykryte warstwą żwirku, lub na przykład tak jak u mnie Manado)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...