Jump to content

Oświetlenie do 84l - pokrywa Wromak


Recommended Posts

Witam.

 

Kupiłem akwarium 84l z pokrywą Wromak. Wchodzą tam świetlówki o maksymalnej długości 44cm. Standardowe oświetlenie oczywiście jest słabiutkie (2x15W). Chciałbym wymienić na coś lepszego, ale bez potrzeby większej modyfikacji pokrywy (chodzi mi głównie o odcinanie tego korytka, chcę tego uniknąć). Najlepiej pasowałyby mi 2 świetlówki 24W, ale takowe o długości 44cm robi zaledwie kilka firm i to specjalnie do celów akwarystycznych, przez co kosztują po 60zł za sztukę, a to jak dla mnie trochę za dużo.

Co byście mi radzili zrobić? Chciałbym osiągnąć przynajmniej 0,5W/l

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że bez rozcinania korytka się nie obejdzie - jak dasz o innej mocy lub więcej świetlówek to chyba będziesz musiał wymienić statecznik. Może mniejszą modyfikacją byłoby dodać po bokach jakieś małe żarówki energooszczędne?

Link to comment
Share on other sites

To to korytko jest zaklejone? Nie ma do niego dostępu od góry? Wydaje mi się że jest tam jakby ''klapa".

Co do świetlówek 24W, to taki był mój pierwotny plan, ale nigdzie nie mogę znaleźć zwykłych (nie akwarystycznych, bo takie są drogie)o rozmiarze 44,45cm. Wszystkie mają 55cm.

Link to comment
Share on other sites

U mnie w standardzie korytko było z klapką na górze zaklejoną silikonem. Jak dodawałam świetlówkę to zmieścił się tam drugi oddzielny statecznik. Ale uważaj dobierając statecznik bo mój okazał się za wysoki i nie zakleiłam z powrotem korytka.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...