Skocz do zawartości

[960l] obsada


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat. Chce dać do 960l skalary,brzanki rekinie i trzczciniaki. Póki co, mam 10 skalarów, 2 trzczciniaki ale nie posiadam brzanek. Chciałbym się Was zapytać po ile ryb dokupić(skalar,trzczciniak) i ile kupić(rekinek). Inne gatunki ryb nie wchodzą w gre, chyba, że do skalarów. Nie mam po prostu gdzie ich dać :/ Chciałbym się ograniczyć do skalar+??

Jakieś propozycje odnośnie innych rybek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz ? Przecież masz akwarium 960 litrowe tak ? Wiec czego może tam być za dużo ?

10 skalarów + możesz dokupić jeszcze ze 6 skalarów w takim akwarium może być ich raczej dużo.

2 trzczciniaki hmmmm nie znam tej ryby a czytając to dorasta do 40 cm. Wiec od ciebie zależy czy dokupisz więcej.

- Brzanki rekinie spokojnie z 8 sztuk Możesz władować. Niby Pisza , że W naturze do 35 cm, w akwariach do 20 cm to moje mam już z rok i nie urosły większe niż 6 cm.

- Sumy rekinie spokojnie 5 sztuk możesz dać. W akwariach zazwyczaj około 5-10 cm, natomiast w warunkach naturalnych największy złowiony okaz liczył około 130 cm długości i ponad 15 kg wagi. W dużych wystawowych zbiornikach mogą osiągnąć nawet 40 cm długości. Szczególnie dobre są pokarmy zawierające spirulinę. Dużym problemem jest to, że zjadają tylko pokarm, który opadający na dno przy ich pysku. Pokarm leżący na dnie nie zostanie zjedzony. To jak Pisza , że nie zjadaja z dna to bzdura jest. Moje cały czas z dna jedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takie akwa to wsszystko co chcesz wkladaj :)

Nie wiem co to miało znaczyć ale raczej niezbyt mądra ta wypowiedz Moim zdanie zakładając taki zbiornik dokładnie przemyśl co tam będzie i nie sugeruj się tym co piszą ludzie na tym forum bo skończysz ze stadem zwykłych gupików i mieczyków Polecam jakieś piękne pielęgnice zrobić biotop albo BW albo CW Ryb nie za wiele będzie pięknie wyglądać możesz mi wierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym, że jedyną alternatywą są pawiookie, a do akwa 120x80xX nie wsadzę więcej niż 2-3... A nie miałbym potem gdzie dać skalarów :/ jedynie co to mi zostają skalary(moje ulubione rybki :))i właśnie się zastanawiam co do nich dodać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie słyszałeś o takich rybach jak Ziemiojady Uaru albo pielegnice skośnopregie Polecam Cichalsoma savini (pielęgnica diamentowa) gatunków jest mnóstwo Wiem ze można coś wybrać dla siebie i nie muszą to być pawiookie

Pawiookie już czekają na swoje lokum,gdzieś za 2 tyg razem ze skalarami się przeprowadzają(dla jasności nie będą w tym samym akwa ;P ) :D A te pielęgnice co podałeś, mogą być ze skalarami? Nie ukrywam, że skalary to moje oczko w głowie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz te wszystkie pielegnice to nie będziesz mógł dać innych gatunków ryb. Mnie by bardziej się podobało urozmaicenie tak jak już ci podałam. A do tego glonojady czy tam zbrojniki. Ja bym nie kupowała pielegnic bo dla mnie było by to za nudne i zbyt ryzykowne. Szkoda takie duże akwarium urozmaicić samymi pielegnicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mam tylko filtr fluval fx5 reszta dopiero po zalaniu akwa, będę miał około tygodnia czasu na dojrzenie(chce 400l ze starego wlać)

uaru też mam

no to jak działają jak kosiary to nie ;) znalazłem na necie cały biotyp amazonii już pisałem o tym z shadow'em

może pielęgniczka macmastera http://www.mojaamazonia.com/Ryby/Apisto ... asteri.htm

pielęgniczka kakadu? http://www.mojaamazonia.com/Ryby/Apisto ... uoides.htm

albo Pielęgniczka Agasiza http://www.mojaamazonia.com/Ryby/Apisto%20agassizi.htm

co myślisz która z tych może być ze skalarami?:)

to fragment mojego PW z shadow'em :), mu się podobały a Wy co sądzicie? Większe poparcie= większa pewność :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już coś to może:

Trzciniaki

Skalary

Brzanki Rekinie

właśnie miałem taki pomysł na początku tematu jest ;)

Tylko problem w tym, że 120cm długości to ma prawie moja 160-tka. Lepiej jakby było 140x80x80

no właśnie dłuższe nie wejdzie :/ gdyby było o te 30-40 cm dłuższe to miałbym tam Oscary a nie skalary ;)

Myślałem nad 5-6 trzczciniaków ok.16 skalarów i 5-6 rekinków, po drodze shadow doradził mi inne pielęgniczki z biotypu co myślicie? Tak wstępnie to kakadu, a może znasz/znacie jakieś inne ciekawe do nich?:P

 

Po Waszych radach mam taką propozycję

Edit:

16 skalarów

3-4 trzczciniaki

6 rekinków

1 nożownik

3 samce kakadu (albo jakiejś innej pielęgniczki)

9 samiczek kakadu(jak powyżej)

10 kirysków

3 bocje wspaniałe

5-6 zbrojników

3 Hypostomus Multiradiatus(ten wielki glonojad ;P )

 

Nie będzie tego za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to bocje i kirysy staną się pożywieniem dla trzciniaka.

Jak dla mnie to brzydka ryba, już bym wolał ducha amazońskiego, lub jakieś inne ryby która by robiły jakiś efekt wizualny.

mam je teraz wszystkie ze sobą, trzciniak nie poluje ani na bocje ani na malutkie kiryski które przywiozłem ze sklepu, ogólnie w moim akwa trzciniaki zachowują się bardzo łagodnie w stosunku do innych rybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-8 brzanek rekinich świetne ryby rosną duże ja mam cztery po 10-15 cm i rosną dalej

A mnie wcale nie rosną. :cry: Mam je już ponad rok i mają około 6 cm i takie są cały czas.

 

1 nożownik

Chodzi ci o rybę nóż czy o ducha amazońskiego ? Ludzie naprawdę często mylą te 2 gatunki ryb.

 

http://www.superakwarium.pl/nozowiec-ch ... id573.html ---- Ryba nóż

 

http://www.superakwarium.pl/duch-amazon ... id830.html ---- Duch Amazoński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-8 brzanek rekinich świetne ryby rosną duże ja mam cztery po 10-15 cm i rosną dalej

A mnie wcale nie rosną. :cry: Mam je już ponad rok i mają około 6 cm i takie są cały czas.

 

1 nożownik

Chodzi ci o rybę nóż czy o ducha amazońskiego ? Ludzie naprawdę często mylą te 2 gatunki ryb.

 

http://www.superakwarium.pl/nozowiec-ch ... id573.html ---- Ryba nóż

 

http://www.superakwarium.pl/duch-amazon ... id830.html ---- Duch Amazoński

a czym je karmisz????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocencie propozycje obsady a nie czym rekiny karmicie :P

Po Waszych radach mam taką propozycję

Edit:

16 skalarów

3-4 trzczciniaki

6 rekinków

1 nożownik

3 samce kakadu (albo jakiejś innej pielęgniczki)

9 samiczek kakadu(jak powyżej)

10 kirysków

3 bocje wspaniałe

5-6 zbrojników

3 Hypostomus Multiradiatus(ten wielki glonojad ;P )

Edit

Witam, dziś dostałem propozycje kupienia skalara althuma (w miare tanio 80zł za sztuke, na allegro stoi po 100-120zł), wiem że jest to bardzo wymagająca ryba, trudniejsza od Paletki. Gdybym zdecydował się go kupić, byłby to olbrzymi krok na przód w mojej akwarystyce.

Wpadłem na pomysł aby zamiast 16 zwykłych skalarów dać 6 althumów(+10 zwykłych), ale nie wiem czy pasują do innych rybek. Jak myślicie może być z nimi czy raczej powinna być sama w akwa? Nie chodzi mi o przebudowe obsady tylko o to czy może być z tymi rybami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...