Skocz do zawartości

Co dokupić? - akwa 54l


berlo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam akwarium 54l (60x30x30)

 

... a w akwarium taka obsada:

 

7x Neon Czerwony

3x Otosek

2x Kirysek Panda

1x Kosiarka (wiem, że za mały zbiornik, ale mam problem z glonami i liczę na jej pomoc)

 

Chcę dokupić ryb, ile Neonów, Kirysków i Otosków dokupić?

Poza tym chciałbym dodać jeszcze jakieś inne rybki, które by sobie pływały w górnej części akwa, bo tam pusto - NIE gupik...

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarka musi wykonać swoje zadanie, jak zje glony to pójdzie do większego akwa żeby mogła sobie zdrowo rosnąć... narazie jest mała i wystarcza jej mój zbiornik.

 

2 Otoski dokupione... czyli mam już 5 szt.

 

Kirysków Panda niestety nie mogę nigdzie znaleźć, jak ktoś ma namiary na sklep (Katowice, Chorzów), w którym je dostane to proszę o info...

 

Neony czerwone znalazłem, ale wszędzie bardzo małe :/ porozglądam się jeszcze za trochę większymi.

 

Jeśli chodzi o jakieś nowe rybki to dzięki za dwie fajne opcje:

- Pielęgniczka Ramireza 1+1

- Płatka 1+2/3

Macie jeszcze jakieś propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarka musi wykonać swoje zadanie, jak zje glony to pójdzie do większego akwa żeby mogła sobie zdrowo rosnąć... na razie jest mała i wystarcza jej mój zbiornik.

Jak nie ustalisz przyczyny powstania glonów jej nie usuniesz to będą ci rosły na okrągło i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarka musi wykonać swoje zadanie, jak zje glony to pójdzie do większego akwa żeby mogła sobie zdrowo rosnąć... na razie jest mała i wystarcza jej mój zbiornik.

Jak nie ustalisz przyczyny powstania glonów jej nie usuniesz to będą ci rosły na okrągło i co wtedy?

 

To fakt, ale z glonami trzeba walczyć i właśnie to robię... Wsadziłem rośliny szybkorosnące, co tydzień wymieniam 10l wody, odmulam dno i usuwam glony z szyb, no i właśnie w tym samym celu wpuściłem kosiarkę. Wiem, że za małe akwa ale narazie w nim będzie... Kosiarka z dnia na dzień nie rośnie do 13cm, także jakiś czas może być u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a w akwarium taka obsada:

 

7x Neon Czerwony

3x Otosek

2x Kirysek Panda

1x Kosiarka (wiem, że za mały zbiornik, ale mam problem z glonami i liczę na jej pomoc)

 

Neon czerwony obowiązkowo do oddania, a wy mu jeszcze dodać każecie ?

Na ten litraż to najlepiej zielony ostatecznie innesa ok 10

otosek ok 5szt a jeszcze lepiej 6szt

panda to samo co otosek ale trzymając te 2 gatunki razem będzie im ciasno

kosiarka do oddania i to najlepiej jak najszybciej

jeśli dasz neony zielone możesz dodać parkę ramirezek do tego jeśli innesa co najwyżej jednego samca bojownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...