Skocz do zawartości

[15 l] tarliskowe


mareqq1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, oto moje małe akwarium tarliskowe, w którym po raz kolejny odbywa się tarło gurami dwuplamistych :)

 

Wymiary akwarium: 30x20x25

 

Sprzęt: grzałka z termostatem 75W i jakiś starszy filtr (którego nazwy nie potrafię określić :P) no i termometr

 

Oświetlenie: zwykła żarówka 25W

 

Podłoże to zwykły żwir, na którym osadziłem kilka kamieni aby samica miała gdzie chować się przed natarczywym samcem no i dodatkowo wrzuciłem kilka małych roślinek paprotnicy szerokolistnej aby samiec miał na czym zbudować gniazdo. Woda pochodzi z mojego 63l akwarium. Temperatura utrzymuje się na poziomie 28 stopni. Ryby wpuściłem dwa dni temu a już samiec zdążył zbudować piękne gniazdo :) Póki co samica jeszcze nie złożyła ikry ale myślę, że to tylko kwestia dnia bądź dwóch.

Poniżej kilka fotek akwarium (sorki za jakość ale posiadam niezbyt dobry aparat):

post-2646-13685161845084_thumb.jpg

post-2646-13685161845589_thumb.jpg

post-2646-13685161846034_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to większość ikry się zmarnowała.. Zawsze tak mam, że część się wykluje a reszta nie i nie wiem czemu się tak dzieje.. Czyżby pozostała ikra nie była zapłodniona? Może ktoś z was wie co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluję ;) mi też się udało rozmnożyć gurami dwupalmistego (samiec) z samicą odmiana złota i wyszła piękna odmiana złotych dwuplamistych gurami.Po pierwszym tarle jeszcze 6 razy doprowadziłem do tarła.Teraz celuję w gurami czekoladowe i chcę się zająć ich hodowlą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla gurami tarliskowe minimum 60l ;)

Też jestem za ale skoro wytarły się w 15L to się da(kwestia tego,że nie jest im tam za wygodnie i trudno utrzymać dobre parametry),a co do ikry to mogła spleśnieć-nieodpowiednie parametry wody :?: .

Mamut napisał(a):

No gratuluję ;) mi też się udało rozmnożyć gurami dwupalmistego (samiec) z samicą odmiana złota i wyszła piękna odmiana złotych dwuplamistych gurami.Po pierwszym tarle jeszcze 6 razy doprowadziłem do tarła.Teraz celuję w gurami czekoladowe i chcę się zająć ich hodowlą.

 

 

Dzięki :) A ten samiec to nie był odmiany złotej? Jak nie to jaki? Może masz fotki tej odmiany, która ci wyszła? No i u mnie to też odbywa się któryś raz nawet nie liczyłem.. No te czekoladowe też fajne więc życzę sukcesów w hodowli :)No być może ale nie sprawdzam parametrów więc nie wiem.. Ale i tak jest ok. 100 młodych więc jest ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla gurami tarliskowe minimum 60l ;)

Też jestem za ale skoro wytarły się w 15L to się da(kwestia tego,że nie jest im tam za wygodnie i trudno utrzymać dobre parametry),a co do ikry to mogła spleśnieć-nieodpowiednie parametry wody :?: .

Mamut napisał(a):

No gratuluję ;) mi też się udało rozmnożyć gurami dwupalmistego (samiec) z samicą odmiana złota i wyszła piękna odmiana złotych dwuplamistych gurami.Po pierwszym tarle jeszcze 6 razy doprowadziłem do tarła.Teraz celuję w gurami czekoladowe i chcę się zająć ich hodowlą.

 

 

Dzięki :) A ten samiec to nie był odmiany złotej? Jak nie to jaki? Może masz fotki tej odmiany, która ci wyszła? No i u mnie to też odbywa się któryś raz nawet nie liczyłem.. No te czekoladowe też fajne więc życzę sukcesów w hodowli :)No być może ale nie sprawdzam parametrów więc nie wiem.. Ale i tak jest ok. 100 młodych więc jest ok..

 

Samiec to zwykły niebieski dwuplamisty a samica to odmiana złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie, parę dni temu wróciłem z pracy i nie mogłem uwierzyć.. W akwarium nie było wody do połowy.. Okazało się, że pompka nawaliła i wypuściła wodę akurat do poziomu, na którym była przymocowana.. Na szczęście narybek przeżył. Włożyłem inną pompkę, wyjąłem kamienie i teraz oto jak prezentują się młode, które mają już 2 tygodnie i ok. 1 cm długości :) PS. nie patrzcie na datę, nie zmieniłem daty w aparacie, zdjęcia robione dzisiaj jakąś godzinkę temu ;)

post-2646-13685162193065_thumb.jpg

post-2646-1368516219343_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi ostatnim razem uchowało się ok. 80 szt. i powoli je sprzedawałem i rozdawałem, teraz myślę, że mam ich ok. 50 szt. które moim zdaniem powinny już przeżyć.. Mają już ponad dwa tygodnie, utworzył się im labirynt i już pobierają powietrze atmosferyczne a poprzednim razem właśnie te ryby, które przeszły ten okres rozwoju labiryntu przetrwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...