Skocz do zawartości

Gruby Neon Innesa.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem się zapytać o pewną sprawę.

 

Ostatnio zauważyłem, że kilka moich neonków jest wyraźnie grubsza od pozostałych oraz ma dużo bardziej wydęty brzuch. Centralnie na środku nie bliżej ogona czy głowy. Karmię je raz dziennie małymi porcjami, które zjadają w kilka chwil. Zrobiłem zdjęcie, ale nie wiem czy dokładnie to widać. Po za tym rybki pływają bardzo energicznie i nie zauważyłem żadnych innych objawów. Czy to może być ikra?

 

Kliknij, aby powiększyć

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz dziennie Hikari Flake z tym, że dodatkowo daję pokarm dla krewetek, Tetra TabiMin. Widzę, że zanim krewetki dojdą do tabletki Neonki to podskubują. Jest też osobny pokarm dla otosków Tetra WaferMix, które też od czasu do czasu podskubują. Parametry wody są idealne i żadnych oznak chorobowych nie widzę poza tym, że kilka neonków ma bardzo wydęty brzuch. Czyli raczej to nie ikra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szcerze mówiąc to nie mam doświadczenia w hodowli neonów...wiem, że granulat pęcznieje i czasem takie są objawy...Ryba zjada tyle ile jej się zmieści a potem niespodzianka...Z tymi pokarmami raczej nie powinno być problemu (chyba, że masz neony giganty i połykają te pastylki w całości:)). Możliwe, że to ikra ale jak mówie nie mam w kwestii rozmnażania i hodowli neonów zbyt wielkiego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie mam doświadczenia w hodowli neonów...wiem, że granulat pęcznieje i czasem takie są objawy...Ryba zjada tyle ile jej się zmieści a potem niespodzianka...Z tymi pokarmami raczej nie powinno być problemu (chyba, że masz neony giganty i połykają te pastylki w całości:)). Możliwe, że to ikra ale jak mówię nie mam w kwestii rozmnażania i hodowli neonów zbyt wielkiego doświadczenia.

 

Nie no super i pisz tak dalej. ;)

A jeśli chodzi o moje zdanie ,to po prostu samiczki mają bardziej zaokrąglone brzuszki i sprawiają wrażenie ,że są takie pękate.

Odsyłam do lekturki:

http://www.google.pl/search?q=neon+ines ... =firefox-a

http://www.superakwarium.pl/neon-innesa-id419.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wydaje mi się, aby samiczka była aż tak pękata od spodu. A może to efekt przekarmienia jednak? Nigdy nie robiłem dnia głodówki a są u mnie ponad miesiąc.

Udało mi się lepiej wychwycić, neonka. Można po tych zdjęciach stwierdzić, co to takiego?

 

Kliknij, aby powiększyć

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki odstały pokarm wczoraj około 17 i do tej pory nic. Rybka nadal nic nie schudła. Może być to objaw jakiejś choroby?

Ciągle będę się upierał ,że nie jest to przyczyna przejedzenia,czy pęcznienia w niej jakichkolwiek granulatów.Jest to raczej choroba. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...