Skocz do zawartości

gurami


dexterkox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na forum jestem nowy. Generalnie nigdy nie pisałem, gdyż nie miałem potrzeby. Ogólnie nie jestem świeży w temacie. Akwarium mam od "małego". Konkretnie mam 18 lat, a pierwsze akwarium miałem w wieku lat 11 :). Wszystkie umiejętności nabyłem sam, metodą prób i błędów.

 

Problem:

Miałem akwarium 320l, które stało już jakiś czas. Musiałem niestety likwidować na okres pół roku z osobistych powodów. Teraz założyłem nowe bo bez tego pewnie jak większość z was nie wyobrażam sobie mieszkania :) Nie spieszyło mi się. Kupiłem akwarium 112 litrów standard bo na takie miałem fundusze i miejsce. Wsadzałem roślinki, robiłem ogólniaka. Powoli dokupywałem ozdoby, kupiłem korzeń. O obsadzie nie myślałem. W pewnym momencie wpadł ojciec z dwoma gurami dwuplamistymi złotymi. Szczerze mówiąc nie hodowałem tej ryby, jednak wydaje mi się, że nie będzie pasowała do mojego zbiornika. Najlepsza zasada: im mniejsze ryby tym wizualnie akwarium wydaje się większe. Poza tym prawdopodobnie ryba będzie karłowata w tym litrażu. Najchętniej pozbyłbym się tych rybek, jednak nie mogę urazić taty;) Nie wiem zabardzo co zrobić. Ma ktoś gurami w tym litrażu? Czy rybka się utrzyma i będzie można ją podziwiać? Mimo wszystko gurami mi się podobają.

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba to nie jest kwiatek na parapet. Nikt nie powinien robić żywych niespodzianek. Musi ponieść tego konsekwencje. Powiedz tacie że ryby nie nadają się do akwarium i będziesz musiał je oddać. Zawsze należy informować zanim kupi się komuś żywe stworzenie. Gdyby tata kupił ci psa a ty miałbyś dla niego jedynie łańcuch wbity kołkiem w ziemię to co byś zrobił? O rybę należy dbać tak samo jak o psa.

 

112l jest za krótkie na skalary o 20cm. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...