Skocz do zawartości

Pielęgnice


Gabriel94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę,że da radę dwa wewnętrzne i chociaż kilka osób to krytykowało to u siebie w 126L mam Fan 1 i zdaje egzamin(tylko trzeba go czyścic dokładnie przy każdej podmianie),więc u Ciebie dwie sztuki Fan 1 powinny wyrobić-oczywiście przy parce pielegnic+ewentualny narybek(pewnie posypią się gromy,ale taka jest prawda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :) Ja do swojego ogólnego wrzucam raz na 3 dni pół kostki ochotki i też nic się nie dzieje. Ale "podobno" jak daję się małe świerszcze to brudzi.

A jakie mógłbyś pielęgnice polecić:

-łatwe w hodowli,

-dorastające do max 20 cm ( zresztą wiesz takie, które będą mogły swobodnie pływać w akwa),

-aby były kolorowe i ruchliwe oraz agresywne.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wtrącę w rozmowę na moment

Myślę,że da radę...

Przy czterech rybach łaski nie robi ;) A tak przy okazji to w takim raju zebry zaraz zrobią z tego "domowe przedszkole" pomimo obecności "ikra-killers-zbrojniks" :D

Powiem jak zwykle... 3 gatunki po 4-6 sztuk maluchów i czekamy co wyjdzie a potem zostawiamy po parze i jest na co patrzeć. Przy zbiorniku 100x40x40 i jednej parze ryb (pomijam zbrojniki bo te jak zwykle siedzą gdzieś w d...) można po prostu zdechnąć z nudów pomimo całej gamy ich zachowań związanych z rozrodem. Zebra nie powala na kolana samą urodą (choć mnie się bardzo podoba) i myślę, że trzeba pójść na kompromis pomiędzy spełnieniem odpowiednich warunków dla ryb a ich "celem użytkowym" czyli co by nie mówić dostarczaniem rozrywki swoim "opiekunom".

Ale oczywiście różnie w życiu bywa i może się trafić parka zeber zabijaków z którą nic żywego nie wytrzyma w 160 l zwłaszcza w czasie i po amorach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ale jakie te pielęgnice .? ;p Zebra i jakie jeszcze.? Zawsze marzyłem o pielęgnicach pawiooka, i jeśli pomysł z graniem po weselach wypali to zrobię gruntowny remont pokoju, cały sprzęt powieszę na ścianę i spełnią się moje sny ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jeśli chcesz mieć zebry pamiętaj, że są to rybki dość agresywne.

Jak na razie mam je młode i skubią siebie, ale wiem jak to jest, bo kuzyna miał już młode, to wtedy jest z nimi problem, bo ostro bronią terenu.

A czy pasowały by ci jakieś pyszczaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...