Skocz do zawartości

Obsada 63l Roślinne


Rafi;]
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taka obsada może być w 63l ?

gupik (2+4)

platka(1+2)

kirysek pstry 5

Zależy mi na rybkach łatwych w hodowli i łatwych w rozmnożeniu.Jakie rybki polecilibyście do tego akwarium oprócz w.w ,które w bardzo łatwy sposób można rozmnożyć(znajomy pracuje w sklepie zoologicznym i byłby chętny na wszelkie rybki akwariowe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie mam upodobań po prostu zależy mi na tym żeby w miarę szybko się rozmnażały.Kiryski nie spiżowe lecz pstre.Swego czasu hodowałem je w akwarium 30l osiągneły piękne rozmiary i tarły się średnio raz na 2 tygodnie(były same w akwarium mocno zarośniętym).W zasadzie to była jedyna rybka z którą nie miałem problemu z hodowlą,no może z wyjątkiem gupików.Dlatego teraz chciałbym spróbować z nowymi gatunkami,z których narybek będzie gwarantowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pstre akwarium tym bardziej za małe. Ryby mają wielką wolę życia oraz przetrwania gatunku. Skoro osiągnęły swój prawidłowy wzrost (8cm) to nie mogły wyglądać pięknie w akwarium długości 40cm. Nie nadają się.

 

A tak spytam z ciekawości: Na co ci narybek? :D

Oprócz tych gatunków co wymieniłeś to jedynie drobniczki i gupiki Endlera (jeśli chodzi o te dostępne w sklepach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dalej zastanawiam się nad obsadą mojego baniaczka 63l.Docelowo będzie to akwarium roślinne.Dojrzewa już blisko miesiąc.Narazie żyją w nim gupiki (2+3) i kiryski pstre,które dostałem od kolegi.Na pewno dojdą platki.Rodzinka smęci już mi ,że trochę to akwarium jest bez życia.I właśnie chciałbym dalszych porad co ewentualnie mogło by dojść,a byłoby łatwe do rozmnożenia.Zależy mi na jakiś kolorowych żywych rybkach,a zupełnie nie mam pojęcia co byłoby oki.Od przeglądania opisów już mnie głowa boli.Czy nie moża by trzymać w tym akwarium molinezji lub mieczyków?Czy to byłoby dla nich naprawdę takie złe.Jeżeli rybki mają się męczyć to jestem w stanie sobie odpuścić.Posiadam oczko wodne.I w.w gatunki pływały by w nim w okresie letnim.Tylko czy do tego czasu nie skarłowacieją.Proszę o porady.

 

Dodam dane zbiorniczka.Ma być to typowe akwarium lt.W low-tech nie szukam wymówki do tego ,że nie posiadam jakiś lepszego sprzętu technicznego tylko akwarium jest założone głównie z tą myślą.Stoi blisko okna.Filtr wewnętrzny.Podłoże stanowi ziemia kwiatowa na niej bazalt.Oświetlenie to światło słoneczne i zestaw oświetleniowy aquaela,w nim 11W jarzeniówka.Na początek wpakowana duża masa roślinna,nie jak to często bywa u założycielie tego typu akwarium jeden nurzaniec.Ryby karmione są pokarmami tetry,głównie roślinnymi(Vegetable itp.),oraz mrożoną ochotką i solowcem.Czekam na odpowiedzi jakie rybki mógłbym ewentualnie dodać.Jak pisałem wyżej zależy mi na łatwo rozmnażających się typu molinezja,mieczyk(latem w oczku) ,ale jestem w stanie z nich zrezygnować ,gdybyście potwierdzili że akwarium za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...