Skocz do zawartości

Karpie Koi


Edzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowa na forum, liczę na życzliwą pomoc ze strony doświadczonych akwarystów. Otóż chciałabym zapytać Was, co myślicie o trzymaniu Karpi Koi w akwarium w domu. Wiem, że są to ryby typowo do oczek wodnych, ale niestety nie mam możliwości stworzyć takiego środowiska. Czy ktoś z Was ma Koie w swoim akwarium? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc albo kup ogromne akwarium albo zrezygnuj ... mam nadzieje ze wiesz ze rosne ponad 20 cm i zyja 120 lat? Ale jak kolega wyzej napisal

Karpie Koi rosną bardzo duże, nawet do 20 paru cm. Tak więc żeby trzymać je w akwarium potrzebowałabyś bardzo dużego akwarium, i nie wiem czy by Ci się to opłacało.

radze sie zastanowic przed zakupem i poczytać więcej o tych rybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, że to nie są małe rybki (ale szczerze to kolega Szczupak mnie zdjęciem zaskoczył :P), moja ciotka miała kiedyś w ogrodzie w oczku Koie w różnym wieku, ale nie miała aż tak dużych. W każdym razie odkąd je zobaczyłam, to jestem zafascynowana tym gatunkiem (symbolika tego stworzenia też zrobiła swoje). Jeśli chodzi o inne rybki, to nie zależy mi tak bardzo, szczerze mówiąc to chciałam mieć duże akwarium z jakąś ładną florą i mieć w nim 3 Koie, ale nie wiem czy można coś takiego zrobić. A jeśli chodzi o koszty itp. to przyznaję się bez bicia, że kompletnie się na tym jeszcze nie znam, dlatego właśnie zwróciłam się do was. Chcę mieć pewność, że nie robię nic złego, zanim zacznę na poważnie w ogóle to planować. Słyszałam, że na 1 cm rybki musi przypadać co najmniej 1l wody, ale coś czuję, że w tym przypadku to nie działa :) W każdym razie jestem zdeterminowana :) Więc, jak bardzo duże musiałoby być to akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... Czyli takie akwarium około 200l i tak by było za małe? Rozmawiałam ze znajomym, który ma w ogrodzie oczko 500l i ma w nim kilka ryb, ale akurat nie Koie. Ja chcę tylko 3 ryby, słyszałam też, że jak się hoduje ryby od małego w niedużych zbiornikach to mogą nie urosnąć bardzo duże. Myślicie, że lepiej odpuścić ten pomysł z akwarium...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwał bym tego "dobrym" porównaniem, współczuję rybom z filmiku...

 

A tak wracając do tematu to u mnie w kakadu na środku działu z akwarystyką stoją takie ogromne akwaria w których trzymane są piranie a raz widziałem płaszczkę. Pani w sklepie powiedziała mi że te akwaria mają po 800l. Widząc te akwaria i rozmiary tych ryb mogę powiedzieć że tak na moje oko to żeby trzymać takie ryby to potrzebowałabyś największego akwarium jakie widziałem w sprzedaży, które miało bodajże 2,5 metra długości i pojemność około 2000l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...