Jump to content

Korzeń, kokos, mech pytanie


Boomer
 Share

Recommended Posts

Witam

Jak już pisałem w innych tematach jestem świeżym posiadaczem akwarium 25 L, co do obsada wiem na pewno, że będą w nim krewecie, więc szukam dla nich jakiegoś miejsca urzędowania. Niestety zwiedzone przeze mnie sklepy zoologiczne nie posiadają tego co mnie interesuje, a dokładnie chodzi o korzenie i kokosy.

Na allegro znalazłem kilka ciekawych linków i chciałbym się doradzić, czy będą one pasowały do tak małego akwarium no i oczywiście czy nie spowodują one niekorzystnych zmian jeśli chodzi o stan wody. Dodam jeszcze, że zbiornik póki co jest w stanie wytwarzania bakterii, a ja cały czas staram się go upiększyć :)

Tutaj podaję dwa linki do korzeni, które udało mi się znaleźć(szczególną uwagę zwracałem tutaj na rozmiar, ponieważ jest to dość mały zbiornik i nie chciałbym, żeby ozdoby zajęły jego większość)

http://allegro.pl/korzen-tonacy-grab-ze ... 71352.html

http://allegro.pl/korzen-tonacy-grab-ze ... 86538.html

http://allegro.pl/korzen-tonacy-grab-ze ... 83128.html

 

Z w/w kupię pewnie jakąś parkę i prawdopodobnie tylko jeden z nich trafi do akwarium. Powiedzcie mi czy mogę je ewentualnie delikatnie poprzerabiać(tzn. poprzycinać żeby rozmiar był odpowiedni).

 

No i link do kokosa :) ]

http://allegro.pl/kokos-domek-i-kryjowk ... 66417.html

Kokos ciekawy bo będzie idealną kryjówką dla krewetek, jeśli zdecyduję się na bojownika.

 

Proszę o wasze sugestie jeśli chodzi o korzenie i kokosy, oraz chciałbym się doradzić w kwestii kupna mchu oraz jego mocowania. Jaki najlepiej rodzaj, ilości oraz jak go przytwierdzić do ozdób. Czytałem, że używa się specjalnych siatek, kilka nawet widziałem na allegro. Czy to konieczne, jeśli tak to jak to zrobić i czy ta siatka będzie musiała cały czas być na ozdobie, czy po czasie jak mech się rozrośnie i ukorzeni(czy w ogóle mech się ukorzenia ? :P ) będę mógł ją zdjąć ?

 

z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Korzenie są trochę duże i długie, zmierz sobie dokładnie akwarium, żeby się nie okazało, że się nie zmieści ;). Ja osobiście bym kupiła jakiś korzeń na długość tylnej ściany akwarium i cały obsadziła mchem i do tego czarne tło :). Co do tych kokosów to możesz sobie kupić bo nie są drogie ;).

Link to comment
Share on other sites

Długie są, to fakt :)

Chciałbym kupić jedną parę i wrzucić do akwa jeden z dwóch i to pewnie przerobiony.

1. Nie chciałbym również żeby barwił wodę, a ten z tego co piszą w opisie posiada sporą ilość garbnika. Mieliście doświadczenia z tego typu korzeniami ?

2. Teraz jeszcze kwestia, czy w ogóle mogę go ciąć i czy po ucięciu nie będzie trzeba go preparować lub coś innego z nim robić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...