Skocz do zawartości

jak nazwiecie moj biotop?


krzyniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 52 litrowe akwa a w nim:

9 - bazror klinowych

5 - neonek diamentowych

1 - zbrojnik niebieski(wiem ze zbyt małe akwa ale dla mnie akwa bez glonojada to nie akwa:))

2 - kiryski albinosy(niebawem doloże 3-4sztuki)

4 - krewetki amano

dojdż też RC

 

 

Pytanie jak w temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 - bazror klinowych

5 - neonek diamentowych

1 - zbrojnik niebieski(wiem ze zbyt małe akwa ale dla mnie akwa bez glonojada to nie akwa:))

2 - kiryski albinosy(niebawem doloże 3-4sztuki)

4 - krewetki amano

dojdż też RC

Twoje akwarium to mieszanka biotopów.

Musisz oddać zbrojnika, ponieważ to za małe akwarium dla niego . W twoim akwarium glonojad się po prostu cierpi.

Obsada nienajlepsza.

Biotop to nie tylko ryby, biotop tworzą roślinki, parametry wody i aranżacja akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 52 litrowe akwa a w nim:

 

1 - zbrojnik niebieski(wiem ze zbyt małe akwa ale dla mnie akwa bez glonojada to nie akwa:))

 

 

za to akwa ze skarłowaciałym glonojadem ktory bedzie meczacym sie kaleka to bedzie akwa? tez mialam kiedys przez chwile glonojady w zamalym akwarium, nawet mniejszym bo 40l ;/ ale mialam wtedy 11 lat i szybko je oddalam !!

znowu zakupilam dopiero gdy zalozylam 100l !

oddaj glonojada albo zmien akwarium.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem troszkę wygląd... co do obsady to szukam chętnego na zbrojnika. Nurzaniec chyba już sie nie podniesie. Czym mogę go zastąpić?

 

najlepiej zrobisz wyrzucajac nurzanca (ten na tyle akwarium) tez mialam z nim kiedys problem, wygladal podobnie i nic juz sie z tym nie da zrobic bd gnil i umieral zanieczyszczajac tylko wode, reszta roslin ok

 

napisze kolejny raz - oddaj glonojada w tempie ekspresowym !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nurzańca daj egeria najas. Na wodę daj limnobium.

Ta kępa w prawym rogu wygląda dobrze (co to za roślinka?). Przed korzeniem możesz dać niską zwartkę ale możesz też zostawić plażę dla kirysków.

Korzeń jest ciekawy tylko obsadź go całego mchem (tym co leży luzem) lub kup anubiasa (małą odmianę) i zaszczep na nim.

Zdecyduj się na jedną ławicę: neonki lub razbory. Dokup kirysków do 6szt. I oddaj zbrojnika. Nie wiem czy nie będzie za ciasno ale samiec bojownika powinien się jeszcze zmieścić.

Do tego piasku przydałyby się świderki, żeby mieszały dno.

A biotop? kundelek :lol: . Ale wcale nie musisz mieć biotopu, są akwaria tzw. towarzyskie lub ogólne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...