Skocz do zawartości

Nalot na roślinie


Rekomendowane odpowiedzi

to nie jest mech tylko glon, a dokładniej kranorost. Czy przyniosłeś już taką roślinę, czy u ciebie dopiero zaszła glonem?

Krasnorosty są objawem nadmiaru materii organicznej w akwarium, więc jeśli to u ciebie to postaraj się częściej robić podmianę wody i odmulać dno. Chociaż z tego co widze po zdjęciu to jeszcze nie masz ryb i akwarium jest czyste, więc tej organiki nie powinno być na tyle dużo...

 

Pojawienie sie glonow w zbiorniku to jeszcze nie powod do paniki. W prowadzeniu akwarium najwazniejsza jest systematycznosc. Regularne i duze podmiany, codzienne nawozenie w malych dawkach. Po kilku tygodniach po glonach nie ma sladu.

 

Niestety z tego co zauwazylismy nie ma skutecznego zjadacza krasnorostow. Ani krewetki, ani kosiarki ich nie zjedza.

 

Krasnorosty czesto pojawiaja sie w miejscach o silnym ruchu wody (wylot filtra, rosliny i dekoracje przy wylocie). Nalezy ten ruch ograniczyc.

 

Slyszalam gdzies, ze twardosc wody ma wplyw na ilosc glonow. Na pewno warto zainwestowac w filtr do osmozy. Mineraly to juz nie koniecznie. Mieszanka RO i zwyklej kranowy tez bedzie dobra. Rownie wazny jest tez CO2.

 

Warunki idealne dla roslin na pewno nie sa warunkami korzystnymi dla glonow.

od siebie dodałby jeszcze że im więcej roślin tym mniej glonów, ale nie każdemu podobają się rośliny wodne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby mam ale akurat na zdjęciu ich nie widać .

Wcześniej miałem mniejsze akwa a aktualnie 112l . Mam je 2 dni więc woda czysta :)

W takim razie musisz poczytać o cyklu dojrzewania akwarium, bo nie powinno się wpuszczać ryb do świeżo zalanego zbiornika ;)

Czas, w którym akwarium dojrzewa jest o tyle niebezpieczny, że ryby oprócz tego, że nie czują się komfortowo, mogą najzwyczajniej w świecie zakończyć swój żywot

 

tutaj jest wszystko przystępnie wytłumaczone... poczytaj sobie, przemyśl...

http://www.tanganika.krasnystaw.biz/art ... zotowy.pdf

 

Jezeli chodzi o roślinke to taka została przyniesiona.

Jeżeli w akwarium są dobre warunki dla rozwoju roślin to glon nie miałby szans z nimi w wyścigu o składniki pokarmowe i szybko by się rozpuścił, natomiast jeśli zarodniki, czyli takie "sadzonki glona" będą miały lepsze warunki do rozwoju niż rośliny, to rośliny z ich braku obumrą, a glony będą powiększać swoje kolonie

Najbezpieczniej będzie wyciąć porażoną łodygę, bo w ten sposób zapobiegniesz rozrastaniu się istniejącego już glona, ale niestety nie oznacza, żena jego miejscu nie powstaną nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby zostały wrzucone 2 dni po zalaniu. Użyłem specjalnych srodków aby nie czekac 2-3 tyg.

Ryby mam ale akurat na zdjęciu ich nie widać.

Może zdechły od tego specjalnego środka :roll: Woda musi swoje odstać koniec i kropka. Nie ma na to "specjalnych środków" jest tylko czas i cierpliwość a później zdrowe i piękne ryby.

 

Ehhh....

 

Coś o krasnorostach:

:arrow:search.php?keywords=krasnorosty&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...