Skocz do zawartości

Mam pewne pytanie dotyczące filtra wewnętrznego


wujek84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż : Dopiero zaczynam swoją przygodę z akwarium (nie wiedziałem że jest to aż tak absorbujące :D) Moje akwa ma zaledwie 60l. Mam mnóstwo pytań na które pewnie znajde odpowiedzi gdy się zagłębię w forum :] Ale nie znalazłem odpowiedzi na to: Posiadam mały filtr wewnętrzny z rurką zasysającą powietrze i dyszą. Napewno każdy wie jak to wygląda. I nie wiem czy ta dysza powinna być pod wodą czy nad nią. Widzę na filmikach np na youTube ze część ludzi ma ją pod wodą -robi wtedy bąbelki-wydaje się ze dobrze napowietrza wodę,a jednak czytam ze napowietrzanie wody bąbelkami to mit! I że wodę najlepiej natlenia jej ruch a to można osiągnąc poprzez wystawienie dyszy filtra delikatnie nad powierzchnię wody a dla ograniczenia ,,efektu pralki'' skierować ją na delikatnie w strone ściany akwarium. Czytałem też że bąbelki wytrącają z wody pierwiastki i CO2 co szkodzi roślinom...Więc jak to jest z tą dyszą? Nad czy pod wodą?? :)

 

 

Nie ten dział --przenoszę.Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najlepiej jak dysza o która pytasz jest kilka cm pod wodą , jej wylot skieruj tak by delikatnie wprawiać w ruch taflę wody, a bąbelki niech sobie delikatnie lecą. wg mnie to nie szkodzi ale nie za dużo tych bąbelków, żeby nie było sztormu

tak zrobię :P a co do tego hałasu to nie tyle,że się nie wysypiam co moczopędny jest ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...