Skocz do zawartości

Akwarium 50l black water


Kalkulator :D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Oprócz akwarium 12l (które właśnie zakładam) mam jeszcze 50l (niestety jest tam tylko 1 świetlówka 11w ,bo taka była w pokrywie czyli akwarium jest słabo oświetlone) no i postanowiłem zrobić tam black water z neonami czarnymi/innessa stadko ok 10 sztuk.

I w związku z tym mam kilka pytań:

1 Czy podłożem ma być piasek kwarcowy?

2 Jaka roślina pływająca? (żeby robiła taki ciemny klimat czytałem że neony się tam lepiej czują) patrząc na to że akwarium jest słabo oświetlone.

3 Podajcie linki najlepiej z allegro z dużymi korzeniami (szukałem i nie mogę znaleźć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że piasek niekoniecznie,drobny żwir też powinien być ok. Z roślin pływających polecam pistię-nie wiem jakie ma wymagania świetlne,ale rewelacyjnie się prezentuje.

Co do korzeni,ja zamawiam zawsze od tego samego sprzedawcy na Allegro,już 5 korzeni od niego mam. Tu nie mogę,podam Ci linka na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja podsumuje:

 

 

1.Najlepiej piasek do Black Water.

2.Oświetlenie może być standardowe.

3.Rośliny pływające pistia i rzęsa.

4.Weź lepiej jedno stado neonów innesa (lepiej wyglądają).

5.Linka chyba ktoś ci dał ale jak coś to zapytaj sie usera (mod) ecikgfc on się zna ;).

 

 

 

Edit: Uważam temat za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pokrywę to pistia może Ci żółknąć jak się zacznie woda skraplać jej na liście. Ja osobiście użyłem żwirku bazaltowego czarnego, też ciekawy + liście dębu, do efektu mozna wrzucić szyszki olchy czarnej co przyspieszy proces żeby woda była herbaciana jak to bywa w BW, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...