Skocz do zawartości

25 L krewetkarium a może coś jeszcze


Boomer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni czytania, śledzenia, nauki no i po wielu wyrzeczeniach zbiornik stoi:)

 

Załączam zdjęcia i proszę o wszelkie słowa krytyki, co byście zmienili, co dodali co ujęli.

Ze wszystkich uwag będę bardzo zadowolony.

 

Taka mała specyfikacja:

 

Akwarium:

litraz:25

filtr:zewnetrzny kaskadowy FZN-1

napowietrzacz:-------

grzałka:AQUALE 25W/temperatura 28 stopni C póki co, nie wiem czy nie za dużo.

Oświetlenie:świetlowka 14w/ philips economy 6500 K,

Roślinki: roślinki takie jakie mi doradził gość w sklepie bo niestety polecanych nie było, tylko moczarka o ile dobrze pamiętam ta z lewej strony oraz prawy tylni róg( dobrze mówię ?)

Ozdoby: korzeń będzie dobry ewentualnie coś co by pasowało i dawało kryjówki dla krewetek

podloze:żwirek bazaltowy :)

tło: jeszcze się nie zastanawiałem

Krewetki: do ustalenia

Rybki: do ustalenia

 

 

Pytanie odnośnie mchów, bo ciężko go będzie tutaj zamontować bez jakiejkolwiek ozdoby, co najlepiej dodać ? :) Mam jeszcze masę pytań ale zawsze jak zaczynam pisać, to mam dziurę ;(

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podoba Ci się to jak posadziłeś rośliny ?

 

Bo moim zdaniem wsadziłeś żeby były , radzę pooglądać ładniejsze aranżacje i starać się dojść do jakiejś ładnej

 

 

Dołączona grafika

 

 

mech i eleocharis parvula tylko z roślinek a jakie ciekawy już aranż :) nie trzeba masę roślinek aby coś ładnego stworzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze, że nawet ładnie się prezentuje Twój baniaczek. Co do ozdób to na środku właśnie fajnie wyglądałby korzeń obsadzony mchem, no i może jeszcze jakiś kokos? Co do przymocowania mchu to można kupić taką drobną siateczkę i do niej przyczepić, ale można również przymocować zwykłą żyłką wędkarską i po kłopocie :) Co do podłoża to wydaje mi się że jak dla krewetek to lepszy byłby piach. A krewetki to może Red Cherry? A z rybek to może jakieś Drobniczki? Jako tło może Ci posłużyć czarny brystol, lub zwykły czarny worek na śmieci, ale wszystko zależy od Twojego gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, to chciałbym jakoś pokombinować z roślinkami, może dodać jakieś inne ładne, które by tam jeszcze pasowały. Może którąś zlikwidować. Wiadomo miejsca nie mam za dużo, więc nie mogę za bardzo poszaleć.

Macie jakieś pomysły ? Może polecicie jakieś roślinki, które ładnie by się wkomponowały w ten układ. Powiedzcie mi jeszcze ile trwa zakorzenianie się roślinek i jak później je przesadzać. Trzeba robić to w jakiś specjalny sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj korzeń na środek, temp. wystarczy 25-26 stopni C, a co do rybek to poczytaj na forum obsada akwa 25l tam wszystko jest opisane, jak na początek nie jest źle , stwórz rybkom dobre warunki nie przerybiaj akwa i będzie ok. no i dolej wody tak aby tafla schowała się pod pokrywą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy dobrze mi się wydaje:

 

Ta roślinka z lewej z tyłu to Kakomba ?

Ta z tyłu obok to moczarka ?

I teraz jeśli chodzi o te dwie z przodu, to któraś to żabienica tylko która ?

Natomiast druga, to nie mam pojęcia ? Wie może ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa uznania, od razu lepiej się czuję, że praca nie poszła na marna i komuś się podoba. Nie było by takiego efektu bez pewnej Pani, której serdecznie dziękuję za rady i te murzyńskie chaty :D

Co do zacieków, to faktycznie okropnie wyszły na zdjęciu ale kończyłem to robić o 3 w nocy, więc po prostu padłem i niestety nie doczyściłem.

Jeśli chodzi o rybki, to cały czas się zastanawiam. Na pewno będą krewetki Red Cherry. Jeśli same, to w ilości około 20 sztuk.

Natomiast jeśli zdecyduję się na rybki, to sam nie wiem jakie. Do tak małego baniaka wybór nie jest zbyt duży. Cóż mam około 2-3 tyg. na zastanowienie, póki akwarium nie dojrzeje :)

Jeśli macie jakieś propozycje, to walcie śmiało. Wszystko dokładnie przemyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

Trochę się martwię, bo na korzeniu pojawił się biały nalot. Prawdopodobnie pleśń. O tyle jest, to problem ponieważ obrasta go mech. Nie wiem czy go wyjąć i czyścić oraz gotować, czy poczekać. Co do roślinek, to rotala zmarniała, mam nadzieję że nie padnie. Cóż akwarium dojrzewa od 8 stycznia, także jest już prawie 10 dni. Myślę, że krewetki wpuszczę dopiero w przyszłym tygodniu. Cóż mam nadzieję, że praca nie pójdzie na marne i roślinki jakoś wytrwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...