Skocz do zawartości

Jak nawozić i jaki pokarm?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o pokarmy ,to mamy taką swobodę w wybieraniu jak nigdy.Od pokarmów płatkowych po mrożonki itd.

Jeśli chodzi o nawożenie,to nie bardzo rozumiem twoje pytanie,bo po co nad nim się skupiać skoro nie wymieniasz roślinek jakie będziesz uprawiał i czy w ogóle będziesz uprawiał? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze światłem 2x18W to chyba z roślinami i nawożeniem za bardzo poszaleć nie można ;)

 

Zamiast nawożenia moim zdaniem na wstepię lepiej zainwestować w podłoże.

 

Ja mam pod żwirem Natural Substrate z firmy AquaKris i do tej pory poza CO2 nie podaję nic a roslinki rosną jak dzikie

 

(akwarium ma 5 miesięcy)

 

Na początku będziesz miał sporo innych zmartwień a bez doświadczenia nawozami można sporo szkody w młodym akwarium narobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w pierwszej kolejności najlepiej poczytać o objawach niedoborów składników u roślin. Bez tego nawożenie to czysta loteria i bez doświadczenia wyrzucisz rośliny w śmietnik.

Hehe a to dobre :)

 

po co ma czytać o niedoborach skoro jeszcze nie wie jakie roślinki chce mieć :)

 

Przy 2x18w to polecam Easy Carbo i do tego pomniejszone dawki ale dobrze wyliczone z EI :)

 

czyli:

tak aby co tydzień po podmianie lać:

 

15ppm K, 5ppm Mg, 5ppm NO3, 0,5ppm PO4 i 0,1ppm Fe (Fe można zwiększyć w przypadku niedoborów) dozowane raz w tygodniu po podmianie.

 

Do tego 1ml/25L lub nawet 2ml/25L EC dozowane codziennie RANO ,nie na noc !!.

 

i co najważniejsze przy nawożeniu to obserwacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w pierwszej kolejności najlepiej poczytać o objawach niedoborów składników u roślin. Bez tego nawożenie to czysta loteria i bez doświadczenia wyrzucisz rośliny w śmietnik.

Hehe a to dobre :)

 

po co ma czytać o niedoborach skoro jeszcze nie wie jakie roślinki chce mieć :)

 

Przy 2x18w to polecam Easy Carbo i do tego pomniejszone dawki ale dobrze wyliczone z EI :)

 

czyli:

tak aby co tydzień po podmianie lać:

 

15ppm K, 5ppm Mg, 5ppm NO3, 0,5ppm PO4 i 0,1ppm Fe (Fe można zwiększyć w przypadku niedoborów) dozowane raz w tygodniu po podmianie.

 

Do tego 1ml/25L lub nawet 2ml/25L EC dozowane codziennie RANO ,nie na noc !!.

 

i co najważniejsze przy nawożeniu to obserwacja :)

No i tu możesz się mylić. ;)

Bardzo dobra propozycja aby poczytać o niedoborach roślin.Nie ma tego dużo ale warto wiedzieć na przyszłość nawet jeśli nie posiadamy jeszcze żadnej roślinki jakie mogą być skutki niewłaściwego lub braku nawożenia roślin.Co też powinniśmy podawać naszym roślinką ,aby było im dobrze itd.

 

No i ---przenosimy temacik do odpowiedniego działu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...