Skocz do zawartości

ZIELONA WODA W AKWARIUM :(


piter22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś spróbował mi pomóc.

3 tygodnie temu zmieniałem akwarium ze 112l. na 160. Po kilku dniach w akwarium pojawiły się pierwotniaki które po ok 3 dniach zaciemnienia udało się zlikwidować, jednak w tym momencie od tygodnia czasu woda zrobiła się mętna i ma kolor zielony ledwo widać moich lokatorów. Jak mogę walczyć z tą zieloną wodą czy robić podmianki? czy dać sobie spokój i po prostu czekać.

podaję wyniki testów i warunki akwarium:

 

NO3 25

NO2 0

GH >14

KH 6

PH 7,2

 

oświetlenie 2x philips aquarelle 36W. 10h na dobę.

Filtr kubełkowy EHEIM ECCO

Nawożenie mikro i makro + co2 z bimbrowni.

 

4 skalary

2 mieczyki

10 neonów

2 kiryski

1 sum

2 kosiarki

 

z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu zmieniałem akwarium ze 112l. na 160. Po kilku dniach w akwarium pojawiły się pierwotniaki które po ok 3 dniach zaciemnienia udało się zlikwidować, jednak w tym momencie od tygodnia czasu woda zrobiła się mętna i ma kolor zielony ledwo widać moich lokatorów.

Czy akwarium dojrzało ?? Jak tak to ile?? :|

 

 

I podaj jakiego masz suma. W tym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 3 tygodnie to chyba jeszcze nie dojrzało. wiem że powinienem poczekać z wpuszczeniem rybek ale sytuacja mnie do tego zmusiła ze do swierzego akwarium wpuscilem rybki. W zoologicznym odradzają mi podmianę wody i sam juz nie wiem co mam z tym zrobic. Dla tego Proszę o pomoc kogos z doswiadczeniem co w tej sytuacji robic. Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawałem Denitrol JBL-a, zastanawiam sie jeszcze czy powodem nie są 2 takie same świetlówki philipsa aquarelle.... ?

Przeczytałem przed chwilą w jednym z serwisów akwarystycznych że to zakwit glonów i należy zrobić kilka częstszych podmian wody, zacząć od 50% i pewnie jutro po pracy tak zrobię... o szczegółach będę pisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się !!! minęło kilka dosłownie dni i woda już jest KRYSTALICZNA ! a oto sposób w jaki mi się to udało:

dołożyłem dodatkowy filtr, oprócz kubełka EHEIM ECCO dodałem mój stary filtr wewnętrzny, dodatkowo co drugi dzień podmieniałem wodę ok. 30% i jeszcze skróciłem czas oświetlenia do 6 godzin na dobę. Efekt jest taki że wygrałem z tzw. zielonym zakwitem wody!

 

Dziękuję za pomoc i potwierdzam działanie tego sposobu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...