Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 100l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Kupuję akwarium 100l i od jakiegoś czasu mamy już upatrzone ryby do niego.

Sprawdzałam juz wymagania każdego gatunku i wg mnie byłoby w porządku... Ale jednak chciałabym prosic Was o pomoc- może akurat się lepiej znacie :) Czy tak byłoby dobrze?

 

* 1x zbrojnik niebieski (już mam) i 1x zbrojnik złoty

Po prostu nie wyobrażam sobie akwarium bez glonojadów. Wiem, wiem- 100l na jednego glonojada, ale specjalnie wybrałam gatunki, które ostatecznie nie będą zbyt duże (rosną do 13cm)

 

* 6x kirysek pstry (2 już mam)

To pożyteczne rybki, zjadają resztki pokarmów, urozmaicają dno akwarium i nie są zbyt wielkie. Zamierzam miec ich aż 6, ponieważ to rybki stadne.

 

* 4x molinezja black molly (samce)

Są to bardzo ciekawe rybki o ciekawym ubawieniu. Same samce z tego względu, że rybki te szybko się rozmnażają, a samce w dodatku są mniejsze, co przy litrażu mojego akwaium jest ważne.

 

* 10x neon czerwony lub 15x neon innesa

Wg mnie ławica ryb tych gatunków to najlepsza ozdoba akwarium, do tego rybki są małe i zgodne z wyżej wymienionymi gatunkami.

 

Temperatura w moim nowym akwarium musiałaby wynosic jakoś około 25-26 stopni, tak, aby każda rybka czuła się dobrze.

Dodałabym kilka prawdziwych roślinek, a na dno czarny piasek (piasek dlatego, aby glonojad nie kaleczył brzucha, a kiryski wąsów, a kolor ze względu na neonki- czytałam, że nie lubią jasnych przestrzeni)

Tło mam zamiar zrobic sama (styropian, klej akwarystyczny i kamienie), a jeżeli nie uda mi się to to kupie czarne, jednolite, dwustronne tło typu fototapeta)

Na pewno dodam jeden większy korzeń i jakieś kryjówki typu kokos.

Myślałam jeszcze o czymś takim, z czego wychodzą bąbelki, nie wiem jak się to nazywa ale widziała w sklepie i rozmyślam, czy by tego nie kupic.

Akwarium, które chcę kupic, jak wcześniej wspomniałam ma 100l, z przednią prostą szybą, a jego wymiary to 70x35x40 (na większe nie mam miejsca niestety). Posiadam dobry filtr, grzałke, napowietrzacz i wszystkie testy na ph wody, które będe robic.

Wiem, że woda musi odstac jakieś 2 tygodnie- tak też zrobie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie- zauważyłam, że mój glonojad strasznie niszczy rośliny. Uwiesza się na tych biednych, lichych listkach i w rezultacie pływają one po całym akwarium. Jakie polecilibyście mi rośliny specjalnie dla glonojadów? Wiem, że gruboliściaste (chyba), ale na roślinkach niestety się nie znam...

 

Czekam na odpowiedzi i z góry bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...