Skocz do zawartości

znikające ryby z akwarium


jazzjoanna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, bardzo was proszę o pomoc. Ostatnio znikają mi ryby z akwarium. Nie zdychają, bo nic nie pływa, w ciągu 4 dni straciłam 4 neony i żabę. Jedynym wytłumaczeniem jest zjadanie przez inne ryby,ale mam tylko molinezję, 3 kardynałki, zabę i spokojnego bojownika. Czy to możliwe,że ktoras z tych ryb zjada inne i jaki bylby powód( podaje im pokarm żywy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... tylko jaki jest problem oto jest pytanie. czy zła obsada, czy czy np. mam za dużo ryb albo za duże ryby jak na moje akwarium ( 20 litrów-pięciokątne ze sprzętem w środku)... ale nawet jeśli się zame zjadają to z jakiego powodu... nie chce dokupic kolejnych neonkow,zeby znowu je zjadły.... czy chodzi o niedożywienie, terytorializm, czy złą obsadę czy są chore czy może same padają i rzeczywiście zostają zjedzone jako padlina ( aczkolwiek wieczorem jeszcze są- po południu już nie więc nie wiem czy tak szybko by zjadły padlinę...może) nie ukrywam,że nie jestem doświadczona w akwariach, więc prosze nie bulwersujcie się. Dlatego zwracam się do bardziej zaawansowanych akwarystów o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to dziwne bo nie ma szans żeby te ryby sie zjadały a do tego ta żaba Szukaj Padliny ale dokładnie i wszędzie . Potem Przejrzyj sobie opisy tych ryb które masz i wszytko stanie się jasne

wyręczę ją trochę w szukaniu opisów ryb ;)

W 20litrach możesz trzymać najlepiej krewetki karłowate albo ślimaki na ryby co masz stanowczo za małe akwarium napisz wymiary bo może bojownik chociaż się będzie nadawał.

Na przyszłość warto poczytać o rybach i ich wymaganiach a dopiero później zakupywać rybki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jeszcze jedno... jakiś czas temu moje ryby miały ospę i rzeczywiście neonki padły. Pływały jednak dopóki ich nie znalazlam i nie wyłowiłam, a teraz natychmiast są zjadane? w kilka godzin? po drugie.... może być tak, że rzeczywiście same zdychają i zostają zjedzone, ale zazwyczaj jeśli ryba ma zdechnąć, to widać wsześniej po niej,że coś z nią nie tak..... a tutaj.... nic a nic. wieczorem są, rano ich nie ma. a najbardziesz szkoda mi żabusi..... taaaka fajowa byla :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...