Skocz do zawartości

jak sprawuje się opiekę nad filtrem zewnętrznym?


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam inny filtr ale mogę powiedziec że mój jest cichy filtry zewnętrzne są wydajniejsze od wewnętrznych no i brud zostaje poza akwa co do czyszczenia to ja czyszczę po zauważeniu mniejszego przepływu wody co zdarza się około raz na 2 miesiące wkłady oczywiście się wymienia ale na to nie ma chyba zasady do zużycia ceny są różne wzalerzności od modelu ale od 10 zł za sztukę do tego dochodzi jeszcze węgel aktywny ale jego też wymienia się co kilka miesięcy wiecej myślę dopowiedzą ci bardziej doświadczeni akwaryści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy hałasuje?- to już zależy od firmy i rodzaju filtra, ja mam tetra tec ex700 i jest cichutki

co ile trzeba go czyścić?- watę- która znajduje się na samej górze filtra wymienia się co miesiąc,a filtr ogólnie czyści się raz na 3-6 miesięcy

czy trzeba wymieniać wkłady?- wkłady, poza watą wymienia się, gdy się zużyją. Wkładów biologicznych (biobale, ceramika itd.) nie trzeba wymieniać szybciej niż 3 lata (?), zwykle wystarczy je przepłukać, jednak gdy są aż tak brudne, że płukanie nic nie daje, wówczas należy je wymienić, a gąbka, tak jak w filtrze wewnętrznym, wymieniasz gdy się zużyje.

ile kosztują wkłady?- to już zależy jak i gdzie kupujesz... ja za worek waty płacę około 10zł, reszty wkładów od nowości nie wymieniałam. Gdy kupujesz filtr wkłady masz już dane.

co powiecie o JBL CristalProfi e700?- wiele o nim słyszałam i dobrego i złego... osobiście polecam tetre

musi być cały czas włączony?-tak, tak samo jak filtr wewnętrzny, filtry zewnetrzne powinny działać 24h na dobę

czy jest dużo wydajniejszy od filtra wewnętrznego? to chyba oczywiste...

no :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuteczność węgla to max 12-14 dni, po tym czasie węgiel "oddaje" to co zatrzymał, po za tym na co dzień nie ma potrzeby stosowania węgla

 

to po 14 dniach mam otwożyc filtr i wysypac do śmietnika ten węgel nie rozumie w takim razie po co go tam wkładają od nowości ? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jestem rozdarta między tetrą i JBL. A z tym wyłączaniem to chodziło o to, czy jeżleli np. wyłączę go na godzinę przy czyszczeniu, to czy nic się z tymi bakteriami nie stanie? Pytam, bo ktoś na forum napisał, że giną. I czasem mój brat przychodzi i wyłącza całą listwę "bo działa cały dzień i tylko żre prąd", a ja mam oczywiście ochotę go zabić, bo przy tym wyłącza grzałkę ZIMĄ i boję się, czy jak mi tak z filtrem zrobi (szlag by go trafił) to się coś stanie :) i dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) chyba zdecyduję się na Tetra Tec ex700. Przeglądałam już mnóstwo sklepów internetowych i w jednym z nich kosztował tylko 215 zł i miał 11/11 pozytywnych opinii :) jeszcze jedno: czy trzeba do niego kupować wszelkie wkłady tylko z tetry (tak jak do filtrów JBL), czy jakiekolwiek? Jeszcze to pytanie i zamawiam :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

węgel aktywny ale jego też wymienia się co kilka miesięcy

skuteczność węgla to max 12-14 dni, po tym czasie węgiel "oddaje" to co zatrzymał, po za tym na co dzień nie ma potrzeby stosowania węgla
Zgadzam się z Kapiq99. Poza tym często w nowych filtrach jest węgiel po to aby nie było problemów z ew. brudami chemicznymi w nowym filtrze i jest dawany tam często profilaktycznie - właśnie na początek jego działalności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...