Skocz do zawartości

[112l] Malawi


paul_pivo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planowane małe Malawi o parametrach:

 

Dane techniczne:

 

- Profilowane 80x35x40

- Pokrywa z oświetleniem standardowym 2x18W

- Filtr wewnętrzny z napowietrzaniem SunSun JP-023F 16W o wydajności 1000l/h

- Grzałka IKOLA G-525 o mocy 100W

 

Wyposażenie:

 

- Podłoże: Piasek kwarcowy biały 20kg

- Podłoże: Żwirek 4-6mm (pod każdą z roślin)

- Łupki ok. 4kg

- Wapień ok. 4kg

- Inne kamienie ok. 2kg

 

Flora:

 

- Dracena Sanderiana: 2x

- Anubias Lanceolata: 1x

- Hemianthus Callitrichoides: 1x

- Wgłębka wodna pływająca (Riccia Fluitans): 1x

 

Fauna:

 

- Palanowane zarybienie Pyszczakami Yellow (Labidochromis Caeruleus): 4x

 

Akwa wystartowało w połowie grudnia, planowane obsadzenie w pierwszym tygodniu stycznia 2011. Wiem, że baniak jest troszkę mały jak na pyszczaki, dlatego będzie jednogatunkowy z małą ilością cytrynek. Badania wody jeszcze nie wykonane. Bardzo proszę o porady co można w nim umieścić, aby przyszłe cytrynki czuły się dobrze.

 

Poniżej kilka fotek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się całkiem, całkiem.

Jak już kiedyś napisałem nie jestem zwolennikiem roślin w Malawi więc co do Flory nie będę się wypowiadał.

Ale myślę ,że 4 yellowki to troszke za mało i mogą zrobić się płochliwe.

Ja proponowałbym 1:5.Jeżeli są w małym stadzie robią się płochliwe i nie wypływają z kryjówek.

I właśnie jakoś tak masz wszystko sztucznie poukładane.Lepiej gdybyś ułożył kamienie nieregularnie tak by tworzyły sporą ilość kryjówek :!:

Powodzenia

 

Zgadzam się z tym co napisał KubaWe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak: Dracena Sanderiana, wyjmij tą roślinkę, nie pasuje do malawi i zaraz zgnije Ci ona. Co do tego "ogródka" gdzie rośnie mały heniek (Hemianthus Callitrichoides) to z łupek zrób jamy! Ten żwirek wywal! Muszle wywal, ten brązowy kamień i te kamyczki koło niego do wywalenia. Wapień zostaw, dokup z 2-3 wapnie, te kamienie i kamyczki koło wapnia wywal! Tło spróbuj zrobić sam, znajdziesz w dziale "Zrób to sam". Co do filtra to bym zmienił na jakiś kubełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...