Skocz do zawartości

wytrzeszcz


SkuMuM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie w domu 3 złote rybki koleżanki, która chciała zostawić je na dworzu w zimę (!). Akwarium niestety ma tylko 20litrów ale lepsze chyba to niż miały by zamarznąć.

W każdym bądź razie, dwie z tych rybek, sarasa i zwykła złota ryba, patrzą się obydwoma oczami na wprost a trzecia, shubunkin, patrzy się... no tak jak inne rybki które posiadam. Dziwnie to troche wygląda, oczy mają trochę "wytrzeszczone" żeby patrzeć w ten sposób...

Dodam, że wcześniej miały oczy normalnie tylko od niedawna tak patrzą.

Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim?

Pewnie nie ma sie czym martwic ale to jednak dziwne, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oczko" znajomej miało około 60cm głębokości, właściwie bardziej to płytka balia, stojąca na betonie... "Póki są jeszcze małe narazie im wystarczy" jej słowa. Wcześniej, po samym nabyciu, miała je w akwarium i dobrze pamiętam, że patrzyły wszystkie tak samo. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć czy wytrzeszcz pojawił się w "stawie" czy u nas w akwarium, bo przy przenoszeniu i jakiś czas po, mnie nie było.

 

EDIT

 

Zapomniałam napisać, że sarasa traci pomarańczowy kolor z głowy...zaczęło się od dwuch małych symetrycznie ułozonych po obu stronach głowy białych plamkach które zlały się teraz w jedna plamę...

żeby poprawić troche:

akwa 21 litrów,

Filtr z zestawu z gąbką

grzałka 25W

zanurzona lampka T5, 6W

 

Mieszkańcy to 3 złote rybki około 10-13 cm i niezidentyfikowany ślimak

troche żwirku, roślin brak

temperatura 22stopnie ( nie znam parametrów i znać nie będę)

przedwczoraj dolałam Tetra EasyBalance, nie mam czasu na rybki ostatnio, więc może mnie wspomóc.

Plamki pojawiły się ponad tydzień temu, poza tym nie ma żadnych innych objawów czegokolwiek, chyba, że brać pod uwagę, że rybki czasami kładą się na dnie wtulając się w grzałkę i w siebie, nie ruszając się, aż się ktos nie pokręci koło akwa.

Nie sądze by miało to związek z wytrzeszczem...Jeśli mam założyć o tym osobny temat, zaraz to poprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...