Skocz do zawartości

Gupik-jak rozpoznać gdy pani będzie rodzić?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam samiczkę gupika (imię Rodzynka ;) ) Facet w sklepie powiedział (gdy kupowałam), że rybka powinna dzisiaj(z tydzień temu) urodzić. Jak narazie nie widać aby nawet ''popuściła'' młode. Pytanka:

1.Jak wygląda samica (jej brzuch) gdy MA niedługo urodzić?

2.O której mniej więcej rodzą gupiki?

3.Moja samiczka ma ''kwadratowy'' brzuch, nie duży(1,5 cm- samiec 1 cm), i ma czarną kropkę na brzuchu. Za ile może urodzić?(chciałabym się przygotować, bo nie mam osobnego akwa i muszę wiedzieć kiedy by się urodziły aby małe szybko do ''pojemmnikoakwarium(ma oczywiście napowietrzanie) przetransportować?

4. Jak sę zachowuje samiczka która szykuje się do porodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuch samiczki jest powiększony i kacnciasty. U wylotu dróg rodnych może pojawić się mały cypelek. Samiczka siedzi przy dnie/tafli, chowa się.

Podczas porodu zwykle jest tak że samce uganiają się za rodzącą samicą.

Poród zaczyna się zazwyczaj wieczorem lub w nocy.

Wszystko było nie raz opisane na forum, używaj szukajki.

 

Zanim przetransportujesz młode do osobnego akwarium zadaj sobie pytanie czy masz co z nimi zrobić, bo jak mają trafić do sklepu a z niego w 90% przypadków do ludzi nie mających pojęcia o takich rzeczach jak prawidłowa opieka nad akwarium to już lepiej żeby skończyły jako wysokobiałkowy pokarm, a w akwarium ogólnym zwykle i tak coś się uchowa.

Za miesiąc będzie powtórka z rozrywki i kolejne dziesiątki ryb, za dwa to samo... i tak do śmierci samiczki, czyli rybek małych będą setki, jeśli nie tysiące [a każda urodzona samiczka dość szybko dojrzeje]. Teraz to jest fajnie wszystko, kiedyś stanie się dużym problem jeśli nie będzie co robić z młodymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam samiczkę gupika (imię Rodzynka ;) ) Facet w sklepie powiedział (gdy kupowałam), że rybka powinna dzisiaj(z tydzień temu) urodzić. Jak na razie nie widać aby nawet ''popuściła'' młode. Pytanka:

1.Jak wygląda samica (jej brzuch) gdy MA niedługo urodzić?

2.O której mniej więcej rodzą gupiki?

3.Moja samiczka ma ''kwadratowy'' brzuch, nie duży(1,5 cm- samiec 1 cm), i ma czarną kropkę na brzuchu. Za ile może urodzić?(chciałabym się przygotować, bo nie mam osobnego akwa i muszę wiedzieć kiedy by się urodziły aby małe szybko do ''pojemmnikoakwarium(ma oczywiście napowietrzanie) przetransportować?

4. Jak sę zachowuje samiczka która szykuje się do porodu?

 

1. Jest duży, przy płetwie odbytowej widać wyraźną czarną plamkę

2. Zazwyczaj w nocy, lub rano.

3. Brzuch mały, ponieważ nie ma ona dużo narybku bo jest jeszcze młoda. Jak już przedmówca wspomniał nie wiadomo kiedy się okoci.

4. Chowa się po kątach, szybko oddycha, jest mało ruchliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rybka pływa jakoś 3 mm od powierzchni, albo w środku wody,i chowa sie od 4 dni za filtrem i grzałką.

Sorki za pytanie.. ale.. :oops: czy cypelek to coś takiego jak by miała robić kupkę, ale to jest takie jakby przezroczyste, wychodzi z miejsca gdzie ona rodzi i nie ''wychodzi na zewnątrz''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypelek to cypelek. :roll:

Zresztą to tylko dodatkowy "objaw" zbliżającego się porodu.

 

Jakiej wielkości jest akwarium, kiedy zalane, jakie masz tam ryby?

 

Akwarium 25L (wiem malutkie), zalane no już z 2 lata, ale mam od roku nową obsadę.

Rybki- 2xpani gupik(jedna rodzynka dorosla i druga taka, ze ma dopiero ''początki kolorów'', 2 panów(gupik zwykły i gupik endlera), 2 danio pregowany(pan i pani), 3 kiryski pstre(2 samce i 1 samiczka czy jakos tak(samiczka mlodziutka i malutka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...