Skocz do zawartości

Re: Jak zrobić?


Kwiatek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bo rośliny przy tak słabym oświetleniu nie przeprowadzają intensywnej fotosyntezy (nie bombelkują) i tym samym nie pobierają z wody CO2, więc to produkowane przez bimbrownie bedzie zalegać w akwarium i w konsekwencji rybki się poduszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy jest aż tak mało wydajna .ja mam takom bimbrownie w 450 l i po tygodniu już widziałem efekty , rośliny które mi więdły zaczęły odrastać . a jeżeli komuś budżet nie_pozwala sobie zasponsorować techniki co2 za około 350 do 500zł bo tyle mniej_więcej kosztuje ten sprzęt to uważam że i taka bimbrownia coś daje nie_ważne od litrażu akwa, zawsze to jakoś wzbogaca wode w co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy bierzecie te ceny Co2 Wystarczy dorwać stara butle po gaśnicy kupić reduktor za jakieś 60-80 zł z rotametrem i pojechać do punktu za grosze zalegalizują i nabiją Ja swoją nabijałem rok temu i jeszcze mam spory zapas gazu Moim zdaniem bardzo tanie rozwiązanie i praktyczne nie to co te bimbrownie przy których trzeb latać i uważać Te wasze ceny to chyba ze sklepów albo z Allegro gotowe zestawy trzeba troszkę pogłówkować i już jest tanie rozwiązanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie bulwersuj się tu się rozchodziło o coś innego że ja też w wielu postach widziałem ze powyżej 100 litrów nie pomaga jak może nie pomóc jeśli szybciej nie było wcale co2 więc siłą rzeczy każde dodanie go do wody daje jakiś efekt tylko może nie tak widoczny jak w zbiornikach poniżej 100 litrów i o to chyba w tym biega .A co do tej butli to jakiej użyłeś gaśnicy ? może sam pokombinuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli uzyje wiekszych butelek zrobei wiekszy zacier to bede produkowal wiecej co2 to wtedy pwiedzmy wystarczy do mojego 112 ?

Ja zrobiłem dziś świeży zacier, proporcje standardowe i po kilku godzinach podawania CO2 zauważyłem zę rybki zrobiły się ospałe i stały w miejscu pod powierzchnią głęboko oddychając, musiałem przerwać. Stąd wniosek że to spokojnie starczy na takie akwarium tylko jest kwestia tego typu ile zdołamy rozpuścić podawanego CO2 czyli jakiego użyjemy dyfuzora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...