Skocz do zawartości

Danio pręgowane po tarle


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej mam tarlaki a mianowicie jajeczka danio pręgowanego mają już prawie cztery dni i nic z tych jajeczek nie wychodzi

temp. 24 stopni akwarium zaciemnione jajeczka od razu po tarle przeniosłem do akwarium 60l tylko takie posiadam (puste) wlałem tam wody z głównego zbiornika , jajeczka już w drugi dzień dostały taką jak by osłonkę podobną do płatka dmuchawca coś w tym stylu , nie wiem czemu jeszcze ich nie widać martwię się że nic z nich chyba już nie będzie , w akwarium nie ma pompki ani filtra (do wody dolałem świeżej ) może ktoś z Was wie czy coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest, że z braku filtra ikra spleśniała i nic z niej nie będzie :(

Też tak myślę że spleśniała bo wygląda na taką i chyba nic z tego nie będzie problem jest jeszcze taki gdy włączam filter ikra zaczyna być wciągana przez niego , więc postanowiłem go wyłączyć .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas, gdy w akwa trzyma się ikrę, a potem odchowuje się malutkie rybki to na wlocie do filtra nakłada się np. pończochę, aby zapobiec wciągnięciu ikry przez filtr :zamieszany:

Spróbuję , ale wydaje mi się że ikra się przyssa do tej pończochy , mam za mocny filter ale będę próbował może wzdłuż postawie coś by ją zatrzymać , jutro pewnie znowu będę miał ikrę więc może się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ikra mogła spleśnieć z braku napowietrzania, gdyż jest to najważniejszy element rozwoju ikry. Ja wychowując narybek zawsze używam brzęczka do napowietrzania, a zamiast filtra po prostu częściej wymieniam wodę, z powodu zbyt silnych filtrów ( nawet taki malutki firmy Elite jest zbyt silny i wciągnął dorosłego gupika). Możesz też dodać jakiegoś odkażacza a raczej powinieneś. No to nic, załatw filterek i odkażacza i próbuj dalej, w końcu się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...