Skocz do zawartości

Jaki biotop pasuje do temperatury 20-24 C.


Mr.Piskorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam założyć nowe akwarium o pojemności 100-120 litrów, chciałbym to ukierunkować w jakimś jednym określonym kierunku. Żeby ryby pochodziły mniej więcej z jednego środowiska. Na czym powinienem się wzorować i w jakim temacie szukać informacji. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam akwarium 60 litrowe, mam w nim 3 neony, 2 różanki, gupika, 2 kozy, piskorza, zbrojnika i 5 krewetek red c. Temperatura jaka panuje to max 23 stopnie.

 

Po wiosennej powodzi gdy byłem na rybach, w kałuży znalazłem pełno narybku kozy i piskorza. Było tego z 300 sztuk skazanego na pewną śmierć. Odłowiłem rybki i wypuściłem do rzeki zabrałem 2 piskorze i 2 kozy do domu i założyłem akwarium. Teraz piskorz z 1,5 cm wypierdka zamienił się w 13 centymetrowe bydle(niestety jeden piskorz wyskoczył) i chyba powoli robi mu się ciasno w tych 60 litrach.

 

Chcę powiększyć akwarium na 120 litrowe, zachować kozy i piskorza ze starego. Resztę chcę zaaranżować w jakim określonym biotopie, o ile to możliwe. Podobają mi się drobne rybki jak Neony, Microrasbory galaxy, Pseudomugil furcatus, Kardynałki, itp Jak te ryby będą funkcjonowały w warunkach jakie chcę zapewnić i co do tego można dobrać z drobnicy?

 

Do tej pory piskorz i kozy mają się świetnie choć czytałem wiele, że nie mają szans w akwarium i szybko padną.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...