Skocz do zawartości

Pomocy!Nie wiem co się dzieje z rybkami


Rekomendowane odpowiedzi

Myślałam do tej pory, że moje rybki(zostały tylko 2 gupiki i 3 danio koralowe)mają ospę,dolałam dzisiaj costapur sery, podwyższyłam temp. akw.stale napowietrzane,a teraz zauważyłam że jeden gupik już prawie nie ma tylnej płetwy i dziwnie pływa lub stoi w miejscu i jest jakby wygięty i ma na sobie dużo śluzu mącznego to samo z danio,drugi gupik jeszcze jakoś sie trzyma ale źle wygląda, tylko dwa pozostałe danio pływają normalnie i wyglądają na zdrowe. Co to może być, pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie żaden lek nie działa od razu. z tego co piszesz to twoje ryby miały ospę od kilku dni i już zapóźno żeby je ocalić:[ Choć też mogą mieć jakiegoś pasożyta ,albo w najgorszym razie jedni i drugie.

powinieneś wiedzieć, że to samo z znikąd się nie bierze!!! Olałeś sprawe i masz tego efekty. Nie będe pytać czy pomieniałeś wodę w akwie i czy pilnowałeś PH i temperatury wody.

Ten śluz jest charakterystyczny oznacza że ryba padnie w niedługim czasie. ( JAk zaczynałem miałem to samo tak straciłem swoje pierwsze rybki [Powód zwyczajna grzałka bez terostau padła]

 

danielek001 w poprzednim temacie pisał o ospie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko się zaczęło dziać po podmianie wody i dokupieniu dwóch glonojadów bez uprzedniej kwarantanny, a grzałkę mam z termostatem tylko się popsuł i o tym nie wiedziałam, nie sprawdziłam, a ten gupik i danio co tak źle z nimi było dzisiaj już lepiej bo chyba lek zaczął działać, ale jeszcze są takie ospałe i ciągle są w tym samym miejscu, ale już nie ma tego śluzu i tylu kropeczek. Jestem już trochę spokojniejsza ale potrzebuję porady co mam teraz zrobić żeby znowu nie doprowadzić do takiego samego stanu. Porady, please!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...