Skocz do zawartości

Jaki kubełek do 200l


mgdd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem w trakcie zakładania swojego pierwszego akwarium 200l.

Stoję przed decyzją jaki wybrać filtr. Na początek planuję kupić kubełek, jeden z poniższych:

Tetratec ex700

JBL CristalProfi e900

AquaEl UniMax 250

 

W późniejszym okresie zastanowie się nad jakimś filtrem typowo mechanicznym. Prosiłabym o opinie osób, które użytkowały w/w filtry. Z informacji, które znalazłam na forum skłaniałabym się ku JBL, ale jeszcze chciałam zasięgnąć fachowej opinii Zależy mi również, żeby filtr był cichy, bo akwarium znajduje się w pokoju, w którym śpię. Jeżeli chodzi i obsadę decyzja jeszcze nie zapadła, ale waham się między skalarami, a płaskobokami. Ciężki wybór, wolałabym płaskoboki, ale chciałabym też mieć sporo roślinek, które mogą zostać przez nie zjedzone...

 

Jeszcze jedna kwestia, czy jeżeli skieruję wylot filtra na powierzchnię wody to czy konieczne jest stosowanie dodatkowego napowietrzania w takim akwarium jakie planuję?

 

Z góry dziękuję za wszystki odpowiedzi, pozdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Jbl 900. Postawiony jest na styropianie tym który jest w pudełku i ręczniku. Nic nie słychać, pięknie pracuje. Około 3 metry od niego mam łóżko. Kolega miał tetrę 700 i zalało mu mieszkanie. Wymienił uszczelki i dalej ciekło. Wściekły wywalił go i kupił też jbl 900 i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrała Fluvala 404 mam takiego u siebie jest cichy,wydajny i prosty w obsłudze a UniMax odradzam są awaryjne,siadają uszczelki,po czasie wirnik zaczyna hałasować no i najważniejsze zaczynają przeciekać,co do napowietrzania jeśli będzie ruch wody na powierzchni to dodatkowe napowietrzanie jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...