Skocz do zawartości

zbyt ciepło w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od wtorku mam baniaczek 63 L przechodzi faze dojrzewania lecz temperatura wody utrzymuje sie na 27-28 stopni i nie moge jej zbic grzalke ustawilem na 20 stopni zeby juz nie grzala, swietlowka chodzi okolo 12 godz w ciagu dnia co mam zrobic zeby doprowadzic temp do 25 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie zmienisz z temp.zależy to od temp otoczenia.

Jeżeli masz standardowe oświetlnine to nie wziększa ono temp do takiej granicy no chyba że masz ze 4-5 świetlówek to już inna bajka.

Najlepiej wybierz rybki co wymagają takiej temp.

Są różne metody worki z lodem,wiatraczki ale mało skutaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jest na to sposób, ale trochę kosztuje. W sklepach zoo mozna kupić termostaty do grzałek akwariowych. Koszt to około 100 pln. Wówczas ustawiasz temperaturę wody na poziomiwe 25 st C i masz 25.

Ja wykorzystałem tygodniowy sterownik do pieca CO Auraton 2005P. Mam teraz temperaturę dzienną 25stC oraz od 22:00 do 6:00 stopień niżej. Godziny oraz temperatury mozna ustawiać na cały tydzień z dokładnością 1/4 stC

Taki sterownik kosztuje 180 pln. Jestem jednak przekonany ,że wystarczy ci zwykły termostat zoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od wtorku mam baniaczek 63 L przechodzi faze dojrzewania lecz temperatura wody utrzymuje sie na 27-28 stopni i nie moge jej zbic grzalke ustawilem na 20 stopni zeby juz nie grzala, swietlowka chodzi okolo 12 godz w ciagu dnia co mam zrobic zeby doprowadzic temp do 25 stopni

 

Jaki masz termometr ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termomet mam jakis no name dostalem gratis z akwarium a grzalke mam atman 100w ale ona jest ustawiona jak wczesniej pisalem na 20 stopni w tej chwili mam 27 stopni a zaplanowalem sobie obsade

10 neonow

5 kiryskow

parka pretnikow karlowatych

parka pielegniczek ramireza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty w swojej grzałce nie masz światełka kontrolnego, czyli gdy chodzi świeci się światełko? Ja też mam grzałkę ATMAN 75W i jest u mnie takie coś. Nie mam pojęcia po co ci taka grzałka do twojego zbiornika spokojnie wystarczy taka jak moja, ja jej używam do 100L i jestem z niej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam takie swiatełko ale ono nie swiecilo jak ustawilem temp na 20 stopni pod powyrzszylem np na 26 to sie zapalalo , wyciaglnąlem ja zobaczymy czy temp spadnie, a grzalke dostalem w komplecie przy zakupie akwarium

EDIT:

 

grzalka jest ok sprawdzilem ja teraz sposobem wlalem do miski wode o temp 17 stopni grzalka sie wlaczyla do grzania ustawilem na 20 stopni i po osiagnieciu 20 grzalka sie wylaczyla , ale sprawdzilem dokladnie temperature w pokoju wynosila 25 stopni i dochodzi do tego cieplo od swietlowki wiec moglo sie tak zrobic dodam ze swietlowka chodzila 14 godz na dobe teraz pootwieralem wszytkie okna i chlodze mieszkanie do 21 stopni bo innego wyjscia nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w akwarium masz podstawowe świetlówki- takie które były od razu z pokrywą to możliwe, że podnoszą temperaturę o te 2-3 stopnie. W takim wypadku zalecana jest zmiana świetlówek na specjalistyczne.

Czasami- zwykle w lato, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka, montuje się w pokrywie wiatraczki- takie same jak są w komputerze. Koszt wynosi około 10 zł, a efekty są duże. Możesz poczytać w internecie o tej metodzie, może to coś pomoże. Bo wietrzenie co dziennie mieszkania w celu obniżenia temperatury w pokoju to chyba trochę męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w akwarium masz podstawowe świetlówki- takie które były od razu z pokrywą to możliwe, że podnoszą temperaturę o te 2-3 stopnie. W takim wypadku zalecana jest zmiana świetlówek na specjalistyczne.

Czasami- zwykle w lato, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka, montuje się w pokrywie wiatraczki- takie same jak są w komputerze. Koszt wynosi około 10 zł, a efekty są duże. Możesz poczytać w internecie o tej metodzie, może to coś pomoże. Bo wietrzenie co dziennie mieszkania w celu obniżenia temperatury w pokoju to chyba trochę męczące.

Właśnie kup sobie wiatraczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sytuacja opanowana mialem za gorąco w pokoju takie uroki blokow grzesniki stare bez regulacji daja na maxa troche przewteirzylem rozszczelilem okna i jest w domu 22 stopnie a w baniaczku 25 przy zapalonej swietlowce ktora jest standardowa dostalem razem z pokrywa. Jaka mogbym kupic switlowke ktroa by dobrze swiecila roslinka i nie grzala sie tak mocno jak ta a o witraczku tez bede musial pomyslec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka mogbym kupic switlowke ktroa by dobrze swiecila roslinka i nie grzala sie tak mocno jak ta

dla roślinek najlepsza jest chyba świetlówka flora-glo. Najlepiej w połączeniu z power-glo lub aqua-glo.

Świetlówka flora-glo świeci ciemnym światłem, jednak roślinki u mnie przy niej ładnie rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ja narazie posiadam miejsce na jedna swietlówke w przyszlosci bede planowal dorzucic druga ale narazie musze poradzic sobie o jednej wiec potrzebuje taka swietlowke zeby swiecilo najlepiej swiatlem bialym zeby dla roslin byla dobra, nie grzala sie bardzo mocno a zeby rowniez bylo dobrze rybki widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tylko jedną, warto pomyśleć o takiej, która bedzie dobra i dla roślinek i dla rybek. Zwykła biała świetlówka, owszem świeci mocno, ale nie emituje barw które są przyswajane przez rośliny akwariowe. Na Twoim miejscu wymieniłabym ją na san-glo lub power-glo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...